Актульні новини Фастова і Фастівського району

“На шляху до інклюзії”

Семінар під такою назвою відбувся днями в Києві. Участь у ­ньому взяли і педагоги шкіл Фастова й району, які працюють над проб­лематикою інклюзивної освіти, а саме інтеграції дітей з особливими потребами до ­навчання і виховання в дитячому колективі.

В інклюзивних класах взаємодія між учнями з особливими ос­вітніми потре­бами і дітьми з типовим рівнем розвитку сприяє налагодженню між ними дружніх стосунків, зав­дяки чому діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до люд­ських відмін­ностей, стають більш чуйними, готовими допомогти.

В інклюзивному середовищі кожна дитина, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, почуває себе безпечно і має відчуття приналежності до колективу. Учні та їхні батьки беруть участь у визначенні навчальних цілей, а також в ухваленні рішень щодо них. А працівники школи, своєю чергою, мають відповідну ­кваліфікацію, підтримку, гнучкість та ресурси, аби виховувати, ­заохочувати й реагувати на потреби всіх учнів без винятку.

Відтак програма семінару “На шляху до інклюзії” дала змогу ­отримати такі необхідні в роботі педагогів практичні знання та ­навички. По завершенні учасники отримали відповідні сертифікати.

Організатором заходу виступила Євгенія Тимошенко та її благодійний фонд.

Яна ХРУСТАЛЬОВА, помічник депутата обласної ради Олександра Волинця