Актульні новини Фастова і Фастівського району

Ні – тіньовому ринку праці!

На спільній нараді керівництва головного управління Пенсійного фонду України з керівництвом Київської ­обласної ради професійних спілок та Київського обласного об’єднання організацій роботодавців вирішено ­протидіяти цьому негативному явищу спільним фронтом

5 жовтня в приміщенні головного управління Пенсійного фонду України у Київській області відбулася спільна нарада керівництва головного управління Фонду з головою Київської ­об­ласної ради професійних спілок ­Валентином Кононенком і ­за­­с­тупником голови правління Ки­ївського обласного об’єднання організацій роботодавців Віктором Вороніним. Захід відбувся в рамках співпраці в напрямку дотримання прав застрахованих осіб.

У ході наради було повідомлено, що за вересень 2018 року до бюджету фонду надійшло 672 мільйони гривень надходжень від сплати єдиного соціального внеску за 410 тисяч застрахованих осіб по Київській області. У жовтні планується здійснити виплату пенсій та грошового ­забезпечення 560 тисячам ­пенсіонерам на суму понад 1,5 мільярда гривень, тобто забезпеченість надходженнями становитиме 45 відсотків.

Заборгованість перед Пенсійним фондом України і тіньовий ринок праці набувають особливої гостроти в контексті до­тримання соціальних прав ­найманих працівників, оскільки період, за який платник боргує Пенсійному фонду, не буде за­рахований працівникам при ­призначенні пенсії, а деяких, можливо, взагалі позбавить права на отримання пенсійний виплат.

5 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження № 649-р “Про заходи, спрямовані на детінізацію від­носин у сфері зайнятості населення”. Цим розпорядженням і рішенням колегії Київської облдержадміністрації від 1 жовтня 2018 року передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. В ході наради було обговорено механізм реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та запобігання тіньової зайнятості.

За підсумками наради досягнуто домовленостей щодо проведення спільної інформаційно-­роз’яснювальної роботи із суб’єктами господарської діяльності у питанні законодавчих змін щодо детінізації зайнятості, ­інформування громадськості щодо захисту трудових прав працівників, недопущення порушення законодавства про працю і особливо щодо гарантій виплати мінімальної заробітної плати.

Також вирішено розглянути на засіданнях керівних органів органі­зацій роботодавців питання погашення існуючої заборгованості з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України, ­за­безпечення захисту прав за­страхованих осіб на загально­обов’язкове державне пенсійне страхування та зобов’язати ке­рівників підприємств-боржників погасити існуючу заборгованість і не допускати її в подальшому.

Керівникам підприємств буде запропоновано посилити особисту відповідальність та організувати необхідну роботу в трудових колективах з дотримання со­ці­альних прав найманих працівників щодо своєчасного зарахування страхового стажу на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а керів­никам профспілкових організацій – посилити контроль за дотри­манням соціальних гарантій працівників, у випадку порушення їхніх прав.

Представники роботодавців та профспілок ухвалили спільне звернення до організацій роботодавців, профспілок та працівників області щодо детінізації трудових відносин для розміщення його у засобах масової інформації.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації