Актульні новини Фастова і Фастівського району

Територіальна оборона – це наріжний камінь обороноздатності нашої держави

Другий рік поспіль у першу суботу жовтня в усіх містах та районах Київщини відбуваються урочистості з нагоди Дня бійця територіальної оборони у Київській області

Відзначення цього свята було започатковано у жовтні минулого року за ініціативи голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана. Цьогорічний обласний святковий захід відбувся на території військової частини Національної гвардії України в місті Вишгород.

Як зазначив керівник те­риторіальної оборони Київ­ської області, голова Київ­ської обласної державної ­адміністрації Олександр Горган, це свято присвячене кожному, хто вважає своїм високим громадян­ським обов’язком служіння народу України. “Ми розуміємо, що перемога кується не тільки в місцях бойових зіткнень, а й у кожному місці, де б’ється серце українського патріота. Наш обов’язок – показати агресору, що весь народ у випадку потреби готовий піднятись і організовано, підготовлено чинити опір. Така ситуація можлива тільки за однієї умови – наявності боєздатного, підготовленого тилу. Тому сили територіальної оборони України – це фундамент обороноздатності нашої держави поряд з боєздатністю Збройних Сил України, Національної гвардії ­України, спецпідрозділів усіх правоохоронних органів”, – підкреслив очільник Київщини.

Київська обласна державна адміністрація, районні державні адміністрації, міськвиконкоми, спільно з військовими комісаріатами відзначаючи День бійця територіальної оборони, мають твердий намір сприяти підвищенню престижу участі громадян у системі забезпечення обороноздатності держави і завдяки системній роботі досягти того рівня готовності територіальної оборони, який ­забезпечить ефективне виконання покладених на неї завдань.

Проведення цього заходу сприяє максимальному залученню громадян, які ­приписані військовими комісаріатами до підрозділів сил територіальної оборони. Згідно з концепцією заходу бійці підрозділів територіальної оборони мають ­можливість ближче познайомитись між собою, командирами підрозділів, взводів та рот охорони.

“Кожен із нас розуміє, що наше вміння готувати блокпости, забезпечувати ре­жим комендантського чи військового часу, проводити догляди транспортних засобів, здійснювати охорону об’єктів критичної інфраструктури, а також, у випадку необ­хідності, вміти кон­спіруватись і організовувати підпілля та рух опору – це глибокі і точні знання, якими повинен володіти кожен боєць територіальної оброни. Тому сьогоднішній день – можливість набути особливі знання, які будуть дорого коштувати ворогу”, – зауважив ­Олександр Горган.

У рамках відзначення Дня бійця територіальної оборони у Київській області ­учасники заходу продемонстрували свої вміння у вогневій, військово-медичній, інженерній і спортивній підготовці. Також відбулися показові виступи дитячих та молодіжних організацій, які займаються військово-патріотичним вихованням.

Під час заходу відбулося вручення подяк та посвідчень військовозобов’язаним, що призначені до загону територіальної оборони.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації