Актульні новини Фастова і Фастівського району

Торгівля алкоголем, пивом і цигарками: знову нові правила

Міська рада вчергове вирішила впорядкувати роздрібну торгівлю алкогольними, тютюновими виробами і пивом на території Фастова. Вчергове, бо подібне рішення депутати попереднього скликання вже ухвалювали – у 2013 році. Те рішення було у дечому лояльнішим, а в дечому й суворішим до охочих купити алкоголь, ніж теперішнє. П’ять років тому визначався радіус вільної від торгівлі спиртним і пивом зони навколо навчальних закладів. Він обмежу­вався п’ятдесятьма метрами. А продавати ці напої було дозволено від сьомої ранку і до півночі (але тільки не в ­торгівельних павільйонах на автобусних зупинках – там робити це не дозволялося зовсім). Про якісь умови для ­закладів громадського харчування у попередньому рішенні взагалі не йшлося, так само у ньому не було визначено жодних часових і просторових обмежень для продажу ­тютюнових виробів.

Нове рішення міської ради, ухвалене на сесії, що відбулася наприкінці серпня, окреслює лише часові рамки для роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними ­напоями і пивом (окрім безалкогольного). У всіх торгівельних закладах, закладах ресторанного господарства, які не мають повного циклу виробництва, і в закладах швидкого обслуговування їх заборонено продавати із двадцять другої години до десятої ранку (вихідні – не виняток). Заборонена торгівля цими товарами у такий само проміжок часу і тим закладам ресторанного господарства з повним ­циклом виробництва, що вбудовані в житлові будинки або роз­ташовані в парку культури та відпочинку і на території спорткомплексів. Ті ж із ресторанів і кав’ярень, які роз­міщуються в окремих приміщеннях, можуть продавати спиртне й тютюн з десятої ранку до двадцять четвертої години.

А ось для торгівлі тютюновими виробами визначено просторові обмеження: їх заборонено продавати у тих закладах торгівлі і ресторанного господарства, від яких до огорожі (межі) навчального чи дитячого лікувального за­кладу менше ста метрів. А ще заборонено продаж цигарок у дні спортивних змагань та святкових заходів в місцях їх проведення і на прилеглих територіях.

Також під час масових заходів не дозволена торгівля будь-якими напоями у скляній тарі, а ще – реклама алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива і тютюнових виробів.

Про принцип контролю за виконанням цього рішення ­розповів позаминулого тижня на прес-конференції для місцевих ЗМІ міський голова Михайло Нетяжук: “Продавати алкогольні напої можуть лише ті суб’єкти господарювання, які мають відповідну ліцензію, і здійснювати торгівлю вони повинні виключно через контрольно-касові апарати. З реєстраторів розрахункових операцій в автоматичному режимі відправляється інформація органу фіскальної служби, і якщо чек на спиртне вибитий після десятої вечора, це зафіксують, а відтак буде привід для позбавлення закладу ліцензії на право продажу спиртного”.

Міський голова сподівається, що до контролю за ­виконанням цього рішення долучаться й самі фастівчани. Тих, хто помітить, що десь після обумовленого часу продають алкогольні напої, він закликав повідомляти про це податківцям. А ще розповів: на другий чи третій день після ухвалення нового порядку торгівлі алкоголем мав нагоду поспілкуватися в одному з магазинів у центрі міста з тими, кому після двадцять другої години відмовили у продажу спиртного. Дискусія, каже, була, але у необхідності ухвалення міськрадою такого рішення опонентів ­переконати вдалося.

Людмила УРЛАПОВА