Актульні новини Фастова і Фастівського району

У чеканні новосілля

Нове приміщення для школи народної майстерності обіцяно добудувати до кінця наступного року

Певно, однією із найповажніших за віком світських будівель нашого міста є та, в якій розміщується Фастівська школа народної майстерності. Це приміщення було побудовано ще в 19-му столітті. Чого в ньому тільки не робили! І фотографували – в першому, до речі, у Фастові фотоательє, і судили, коли у цих стінах засідав народний суд, і вчили музиці – адже саме тут досить довго працювала музична школа… Школі народної майстерності старий, понад столітній, будинок площею 342 квадратні метри було передано у 1995 році. І якщо тоді ініціатори заснування у Фастові цього самобутнього мистецького ­закладу раділи навіть такому даху над головою, то вже зовсім скоро все частіше почали говорити про те, що йому вкрай потрібне приміщення інше – бо це не відповідає ні санітарним, ні освітнім вимогам.

Спершу розглядався варіант реконструкції, але згодом було остаточно вирішено звести зовсім нову будівлю – за міським Палацом культури. Інвестувати в його будівництво зголосилося ТОВ “Росичі-Регіон”. У 2008 році між ним і міською радою було укладено інвестиційний договір, згідно з яким це товариство мало звести будівлю, ­отримавши натомість земельну ділянку під старим приміщенням (її, площею 0,125 гектара, у 1996 році передано у користування закладу). А окрім цього вартість будівництва мала бути зарахована як пайова участь при зведенні об’єктів, що їх “Росичі-Регіон” планували спорудити на провулку Заводському.

У 2011 році будівництво розпочали і вели досить жваво – згідно із ще раніше виготовленим проектом. До якого, втім, директор школи Анатолій Древецький запропонував внести зміни – перепланувати третій поверх, щоб зробити його не технічно-декоративним, а повноцінним, і облаштувати там виставкову залу (бо ж експонувати ­вихованцям і педагогам школи народної майстерності справді є що!). Завершити зведення нового просторого приміщення аж на півтисячі учнівських місць передбачалося у 2013-му. Принаймні, так ­опти­-містично вказувалося у Програмі соціально-економічного і куль-турного­ розвитку Фастова на той рік. Але минув і 2013-ий, і наступні чотири­ роки, і 2018-ий ось-ось спливе, а школа народної ­майстерності так і залишається за старою адресою у старому-­престарому ­приміщенні.

Коли ж нарешті вона зможе відсвяткувати новосілля? На це запитання відповідав на своїй останній за часом прес-конференції для місцевих ЗМІ міський голова Михайло Нетяжук. Зазначив: ситуація склалася непроста. І не тільки тому, що зі зміною державних будівельних норм необхідно оновити проектно-кошторисну документацію на об’єкт, який стоїть “заморожений” ще з 2012 року, а й тому, що укладена раніше інвестиційна угода не зовсім відповідає інтересам громади. Після кількох нарад, проведених із керівництвом ТОВ “Росичі-Регіон”, до неї було внесено зміни. Зокрема, конкретизовано терміни виконання робіт (чого раніше визначено не було), а також прописано відповідальність інвестора за порушення цих термінів (передбачена можливість розірвання договору). “Нове приміщення школи народної майстерності інвестор зобов’язується побудувати своїми силами й засобами за власний рахунок до 31 грудня 2019 року, – повідомив міський голова. – Після того, як будівлю буде введено в експлуатацію, її передадуть у власність територіальної громади Фастова. І так само тільки після цього старе приміщення школи народної майстерності у визначений законом порядок, шляхом аукціону, буде про­даватися. Продаватиме його власник – міська рада, щоб виручені кошти спрямувати до бюджету розвитку”.

Із ТОВ “Росичі-Регіон” у Фастові пов’язані два об’єкти – не тільки школа народної майстерності, а й недобудова на місці колишнього кінотеатру “Мир”. І саме в такому подвійному контексті й ведеться робота міської влади з товариством. “Ці два об’єкти взаємопов’язані, – пояснює Михайло Нетяжук. – і нам потрібно врегулювати їх добудову в площині максимальних інтересів міста. Школа народної майстерності – соціальний об’єкт. Розважальний комплекс – також, адже його функціонування спрямовуватиметься на виконання соці­ально важливих функцій – дозвілля молоді. Бо зараз у Фастові неможливо знайти приміщення для повноцінного кінотеатру, боулінгу тощо, а це нашому місту потрібно. ТОВ “Росичі-Регіон”, за тією інформацією, яку було озвучено, мають намір добудувати споруду. Але для цього потрібні гроші. І їх товариство може отримати, якщо орендована ним у міста земельна ділянка під теперішньою недобудовою перейде у його власність. Міська рада вже ухвалила рішення про оцінку цієї землі, і “Росичі-Регіон”, викупивши ділянку, зможуть залучити кредитні кошти”.

Мова тут іде саме про викуп, а не про аукціон, адже ТОВ “Росичі-Регіон” мають на цій ділянці зареєстрований об’єкт нерухомості. Але якщо експертна оцінка землі чомусь виявиться нижчою від нормативно-грошової, міська рада, запевнив Михайло Нетяжук, орієнтуватиметься на останню.

До 31 грудня 2019 року залишився один рік і трохи більше двох місяців. Педагоги й учні школи народної майстерності сподіваються, що співпраця міської влади і ТОВ “Росичі-Регіон” у форматі нової вза­ємовигоди нарешті принесе результат. Бо ж навіть старовинним ремеслам краще вчити і вчитися не у древньому, а в новому ­приміщенні.

Людмила УРЛАПОВА