Актульні новини Фастова і Фастівського району

У Василькові є два інклюзивно-ресурсні центри. Другий – мобільний

У Василькові 11 жовтня відкрито інклюзивно-ресурсний центр, який побудовано за проектом Фонду Порошенка у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Участь у його відкритті ­взяла дружина Президента України ­Марина Порошенко.

У центрі створені та обладнані кімната лікувальної фізкультури, кабінети вчителя-логопеда і вчителя-дефектолога, медіатека і сенсорна кімната, де діти з особливими­ освітніми потребами проходитимуть фізичну реабілітацію. Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги будуть надаватися 232 дітям протягом всього ­періоду їх навчання – з 2-ох до 18-ти років.

Центр забезпечений сучасним інтерактивним обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей пізнавальні процеси, підвищувати рівень мотивації до навчальної діяльності.

Сьогодні в Київській області працює розгалужена мережа за­кладів освіти з інклюзивним навчанням та вихованням. “Наразі функціонує 299 інклюзивних шкіл, у яких навчається 925 учнів з особливими освітніми потребами. Це на 193 дитини більше, ніж у попередньому навчальному році”, – зазначила дружина Президента.

Також Марина Порошенко ознайомилася з роботою першого в Україні мобільного інклюзивно-ресурсного центру. Автомобіль, придбаний за ініціативи та за ­кошти Благодійної організації “Благодійний фонд Ігоря Кононенка”, буде обслуговувати дітей з особливими освітніми потребами Васильківського району.

Також у ході візиту Марина Порошенко відвідала Васильківський професійний ліцей, де ознайомилася з роботою інформаційно-ресурсного центру для інклюзивного професійного навчання дітей та молоді з особливими освітніми потребами. У цьому навчальному році в ліцеї відкрито 13 нових актуальних професій.

Під час візиту в Київську область дружину Президента супроводжували голова Київ­ської обласної державної адміністрації Олександр Горган, народний депутат Укра­їни Ігор Кононенко, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віра ­Рогова.

Прес-служба Київської обласної державної адміністрації