Актульні новини Фастова і Фастівського району

“Унавушка” – в сузір’я злагоди

Днями за ініціативи управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації та за сприяння Міністерства культури України відбувся IV Обласний фестиваль національних спільнот “Київщина – сузір’я злогоди”

Місцем проведення цього колоритного заходу став Національний ­музей народної архітектури та побуту України в Пирогово, де були представлені різноманітні творчі надбання столичного регіону. Для гостей фестивалю тут були організовані виставки українських рушників, вишиваних сорочок, гончарних виробів, а також цікаві воркшопи й розваги. Звідусіль лунала музика, вражали своїми талантами співаки й танцюристи, ­доносилися пахощі смачної їжі…

Власне, на фестивалі смакувало все: і виступи самодіяльних артистів, й доброзичлива атмосфера, і щире спілкування, і ті цікавинки, які чекали на кожному кроці. А дізнатися багато цікавого відвідувачі могли, до речі, про культуру й традиції не лише українців, а й інших народів, адже на фестиваль було запрошено представників багатьох національних спільнот. А Київщина, як відомо,– одна з найбільш багатонаціональних областей ­України, на її території проживають представники понад ста двадцяти ­національностей з притаманною етнокультурою та релігією, усталеними звичаями й обрядами. Саме тому метою заходу була популяризація ­культури, звичаїв та традицій різних народів, неформальна міжкультурна та міжрелігійна комунікація, презентація творчих надбань Київщини.

Фастівський зразковий ансамбль народного танцю “Унавушка” не тільки побував у центрі подій, а й став учасником фестивалю, на якому пре­зентував усім свій автентичний номер під назвою “Сонце”. Постановка вдало поєднувалася з темою українських звичаїв та народних гулянь, ­завдяки чому ми отримали подяку за виконавську майстерність і шанування культурних традицій. А найбільшою нагородою для нас стала прихильність глядачів.

“Участь у цьому дійстві – це гордість для нас, – зізнаються учасники колективу “Унавушка”. – Гарантовано повернемося сюди наступного року!”.

До речі, цей захід був приурочений до Міжнародного дня миру. Тому миру вам і злагоди, любі читачі!

Віталіна Доброштан, студентка Київського  національного університету культури і мистецтв