Актульні новини Фастова і Фастівського району

“Відчепіться від нашої “Вечірки”!”

Цього вимагають підприємці, які торгують на ­“Вечірньому ринку”, від орендаря земельної ­ді­-лянки і потенційного інвестора, який хоче зводити на ­території ринку торгово-розважальний центр

Вже більше року триває протистояння між підприємцями і ПП “Спортивно-комерційний клуб В.Качановського”, який у вересні минулого року повідомив про наміри знести ринок, а на його місці побудувати супермаркет. Відтоді люди, які ведуть підприємницьку діяльність на Вечірньому, неод­норазово зверталися за підтримкою до міської влади та депутатів, відстоювали свої права в суді, ­запровадили нічні чергування, щоб захистити свої робочі місця від знищення. Весь цей час підприємці і керівництво ринку намагалися знайти компроміс і навіть хотіли ­укласти меморандум про спів­працю та взаєморозуміння.

Та всі ці домовленості втратили сенс, коли увечері 3 вересня на територію “Вечірнього ринку” привезли секції будівельної огорожі. Ці кроки керівництва ринку підприємці сприйняли як цілком кон­кретний сигнал до початку будівництва торгово-розважального ­комплексу, а тому негайно викликали поліцію й міського голову, щоб зупинити незаконні, на їхнє переконання, дії орендарів. Після гучних переговорів парканні секції з території ринку вивезли, але схвильовані підприємці виявили бажання провести чергову зустріч із міською владою за участі всіх учасників конфлікту і розібратись у тому, що буде з ними і з базаром надалі.

Тоді під час майже тригодинної зустрічі у великій залі адмінбудинку рад тривало бурхливе обговорення цієї непростої ситуації. Представник інвестора Олександр Бєлявський, який взяв слово, обіцяв підприємцям гарантовані робочі місця у новому торгово-розва­жальному центрі, який планується збудувати на території ринку. Він також запевнив присутніх у тому, що на час будівництва їм виділять робочі місця на іншому ринку, недалеко від Вечірки, і навіть не братимуть з них орендної плати. І щоб остаточно переконати підприємців у тому, що їм пропонують кращі, вигідніші ­умови праці, Олександр Бєлявський від імені інвестора ­пообіцяв не змінювати розмір орендної плати за місця у ТРЦ (після його здачі в експлуатацію) протягом трьох років.

Ці аргументи не вплинули на позицію підприємців, які ­торгують на “Вечірці”. Вони не вірять забудовнику і вже ­вкотре підтверджують своє прагнення відстоювати ринок до переможного кінця. Присутня на цій зустрічі депутат ­Фастівської міської ради Оксана Войтина закликала підприємців до радикальних дій. А саме розповсюдити ­інформацію про ситуацію на ринку по телевізійних каналах, перекривати дороги і навіть залізницю.

Врешті-решт на тій зустрічі підприємці вирішили зібрати підписи за скликання позачергової сесії, на яку винести ­питання про розірвання договору оренди земельної ділянки під “Вечірнім ринком”, укладеним у 2008 році на 49 років з приватним підприємством “Спортивно-комерційний клуб В.Качановського”, і передачі її комунальному підприємству міської ради “Центр торгівлі та благоустрою”.

Минулого четверга позачергова сесія Фастівської міської ради, в порядку денному якої було й питання “Вечірнього ринку”, таки відбулася. Але ухвалене на ній рішення не передбачає розірвання договору з орендарем земельної ділянки, хоча на сайті міськради попередньо було оприлюднено саме такий проект документа. Чому на розгляд депутатам запропонували інший варіант рішення, незадовго до сесії на прес-конференції для місцевих ЗМІ, пояснив міський голова Михайло Нетяжук. За його словами, розірвання договору оренди землі ­спричинило б певні ризики: “Зараз у кожного підприємця “Вечірнього ринку” є укладений договір з приватним підпри­ємством – орендарем. Після розірвання договору оренди землі всі вони втратять силу. Ситуація стане неконтрольованою, адже і спортивно-комерційний клуб позбудеться права на землю під ринком, і у підприємців не буде юридичного права здійснювати там свою діяльність. Тому шукатимемо альтернативне рішення”.

І воно знайшлося. Зміст нового проекту рішення перед тим, як винести його на голосування депутатам, на сесії міської ради зачитав міський голова. У ньому йдеться про те, що, зважаючи на неодноразові намагання ПП “СКК В.Качановського” розпочати забудову території “Вечірнього ринку” без дозволу Фастівської міської ради, вирішено утворити робочу групу у складі депутатів, пред­ставників “Вечірнього ринку” і віце-президента ПП “СКК В.Качановського”. Ця робоча група під головуванням ­Михайла Нетяжука повинна до 20 січня наступного року подати на розгляд Фастівської міської ради концепцію розвитку та реконструкції “Вечірнього ринку”. Також цим рішенням заборонено проводити на земельній ділянці по вулиці Соборній, 45 будь-які підготовчі чи будівельні роботи, включаючи зведення житлових, виробничих, культурно-побутових та інших будівель і споруд, у тому числі огорож, до прийняття окремого рішення Фастівської міської ради про дозвіл на їх проведення. Передостанній пункт цього рішення зобов’язує ПП “СКК В.Качанов­ського” не вчиняти будь-яких дій, спрямованих на ­при­-пинення роботи “Вечірнього ринку”, зокрема – закриття, блокування, обмеження доступу, огородження ринку і прилеглих територій, відключення чи пошкодження інженерно-технічних споруд та комунікацій на території ­ринку, недопущення працівників, підприємців, покупців, жителів та гостей Фастова на територію “Вечірнього ­ринку”, пошкодження приватного та комунального майна та інших дій, які можуть якимось чином негативно вплинути на його нормальну роботу.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на міського голову Михайла Нетяжука.

Саме в такому варіанті це рішення підтримали одно­голосно 27 депутатів, які прийшли на сесійне засідання. Схвальні вигуки і позитивне його сприйняття присутніми у залі підприємцями, які торгують на “Вечірньому ринку”, також є свідченням того, що вони задоволені резуль­татом голосування. Ухвалене депутатами рішення, ­можливо, і не дає стовідсоткової гарантії того, що підпри­ємцям “Вечірки” дадуть спокійно працювати орендар і ­потенційні інвестори, але відтепер їхня безпека має ­офіційне підґрунтя. А ще тепер нарешті офіційно визна­чено термін, впродовж якого має бути чітко визначено, яким бути ринку. І це цікаво не тільки тим, хто тут торгує, а й тим, хто ходить сюди за покупками.

Олена ОЛІЙНИК