Актульні новини Фастова і Фастівського району

Закупівля продуктів харчування для шкіл і дитсадків: все згідно із законом

Продавця обирає не покупець, а система електронних закупівель

Нещодавно в соціальних мережах було поширено ­ін­формацію про те, що договори на закупівлю продуктів ­харчування для освітніх закладів укладалися за більшими цінами, ніж середня пропозиція на такі товари в оптових торгівельних мережах. Фастівські активісти, які, як запевняють, детально проаналізували ситуацію, дорікають міській владі у тому, що вона не дбає про економію ­бюджетних коштів. Більше того, називаючи точну суму, яку начебто було переплачено за хліб, рибу й овочі для хар­чування фастівських школярів і вихованців дитсадків, – 653 тисячі 50 гривень, висловлюють свою підозру стосовно існування певної схеми розкрадання міського бюджету.

Цю підозру спростував на останній за часом прес-конференції для фастівських ЗМІ міський голова Михайло ­Нетяжук. Підкреслив: самостійно обрати постачальника продуктів харчування для шкіл і дитсадків з-поміж тих, що є на цьому ринку, не можна. Це, згідно із законом, треба робити шляхом використання електронної системи публіч­них закупівель. “Знову ж таки, – каже він, – ми неодноразово стикалися із ситуацією, коли пропонувалися товари дешевші, але гірші за якістю. А підписуючи договір про постачання продуктів, постачальник бере на себе ряд зобов’язань у плані відповідальності за їх якість. І її, цю якість, контролюють і відповідальні працівники закладів освіти, і Держпродспоживслужба. Тому далеко не кожен із тих, хто міг би поставляти продукти харчування у школи й дитсадки, погоджується робити це офіційно, беручи участь у торгах. Бо розуміє, що контроль буде надзвичайно суворий”.

Управління освіти, як і має бути за законом, шукало постачальника продуктів через систему публічних закупівель. І завдяки цьому також вдалося зекономити, адже на цій платформі головним критерієм є таки найнижча ціна, хоча при цьому учасники торгів усвідомлюють свою від­повідальність за якість. У 2018 році було заплановано ­ви­тратити з міського бюджету на продукти харчування 16 мільйонів 80 тисяч 321 гривню, а в результаті аукціону договір було укладено на суму, яка на майже 1 мільйон 755 тисяч менша.

“Але у будь-якому разі ми дякуємо громадським акти­вістам за вболівання за міський бюджет. Їхня інформація ретельно перевірена – і фактів зловживання виявлено не було, – каже Михайло Нетяжук. – Перевірятимемо все й надалі, щоб знаходити максимально ефективні рішення для економного й раціонального використання бюджетних коштів”.

Людмила Урлапова