Актульні новини Фастова і Фастівського району

Чия техніка працює на площі?

На площі Соборній, реконструкція якої зараз триває, можна побачити ­техніку не тільки підрядника, який виграв тендер на виконання цих робіт, а й фастівських комунальних підприємств. Це ж що виходить: за одні й ті ж роботи оплата подвійна? А значить, міський бюджет втрачає? Ці запитання фастівчан журналісти поставили міському голові Михайлу Нетяжуку під час прес-конференції минулого тижня.

Звинувачення у подвійній оплаті він відкинув, пояснивши, що жодного акту виконаних робіт підписано ще не було. А техніку міських комунальних підприємств, зазначив Михайло Нетяжук, справді використовували. Спершу – тоді, коли треба було вивезти з площі демонтовані плити. “У плані робіт значився просто демонтаж цих плит, але було ухвалено рішення про ­повторне їх використання. Тож для того, щоб забрати плити з площі, й ­залучали техніку “Фастів-Благоустрою”, житлово-експлуатаційної контори і “Фастівтепломережі”, бо підрядник не був зобов’язаний це робити”, – розповів міський голова. Техніка комунального підприємства “Фастів-Благоустрій” працювала на Соборній не тільки тоді, а й пізніше, вже в жовтні. Але – на договірній основі, тож цю її роботу підрядник оплатить.

Михайло Нетяжук нагадав: ще в середині вересня згідно з його розпорядженням було створено робочу групу з питань проведення реконструкції площі Соборної, до якої увійшли й працівники правоохоронних органів. Це було зроблено для того, щоб ще на етапі виконання робіт відстежувати ефективність використання бюджетних коштів і унеможливити їх неці­льове використання чи приписки. Тому, запевняє, процес реконструкції максимально прозорий, про фінансові порушення й мови бути не може.

Людмила Урлапова