Актульні новини Фастова і Фастівського району

Чому депутати проти народу?

Редакція газети “Перемога” запропонувала читачам можливість почути ще одну сторону конфлікту в Боровій. Друга сторона – це громада, виборці великого восьмитисячного селища Фастівщини. 25 листопада борівська громада вийшла на мітинг проти бездієвих, байдужих, цинічних депутатів з лозунгами: “Депутат, почуй свого виборця!”, “Депутат, прийди на сесію!”, “Депутат, виконай свій ­депутатський обов’язок!”. І ще однією темою виступів на мітингу була відверто неправдива, на думку його учасників, стаття в ­районній газеті за підписами вісімнадцяти депутатів селищної ради. Тож розберемо покроково цитати статті.

Щодо інсинуацій в “рекламній” (по факту – замовній) статті ­“Борова в облозі”:

  1. До липня 2017 року Босой Д.А. був секретарем селищної ради смт Борова, і якби не брудні інтриги, протизаконні дії 17-ти депутатів на чолі з Руденком Ю.Ю., то Борова не мала б численних судових витрат, витрат на оплату зарплати Руденку за просид­жування бездіяльно протягом 10-ти місяців у кріслі секретаря ­(бездіяльно, бо не виконана вимога Закону про обов’язкове ­звітування про виконану роботу) та виплату заборгованості ­Босому Д.А. за час вимушеного прогулу, бо він ПОНОВЛЕНИЙ ­судом із дня, коли його депутати незаконно звільнили.
  2. Численні депутатські звернення, про які написано в статті, направлені у Борівську селищну раду, а не на ім’я Босого Д.А. ­Чергова маніпуляція. Юристи знають відмінність адресного звернення від безадресного. По-друге, як можна надати копії ­документів, що належать іншим установам або стосуються ­при­-ватного життя громадян? Борівська селищна рада не є розпорядником такої інформації. Також не можна надати копії документів по 35-ій сесії, бо 35-та сесія ще не відбулася. Таким чином, громад­ськість вводять в оману щодо ненадання відповідей на запити.
  3. У статті йде маніпуляція терміном “депутатський корпус”. 18 депутатів – це або більшість депутатів, або частина депутатів, але ніяк не депутатський корпус.
  4. Якби депутати ходили на сесії, то вони могли б ініціювати ­зняття премії із секретаря селищної ради, але вони цього не ­зро­били. То хто винен у тому, що згідно з останнім рішенням про преміювання, проголосованим цими ж 18-ма депутатами, сек­ретар отримує зарплату і премії?
  5. “Укладені договори не мають юридичних підстав, а значить – нелегітимні”, – пише група авторів. І наступне речення: ­“Дмитро Босой має право підпису і є розпорядником коштів всього ­селища”. То має чи не має? Легітимний чи ні? Як читачу визна­читися, якщо автори статті не можуть визначитися у формулюваннях?
  6. Щодо “викрадення” гербової печатки. У липні 2017 року, коли Руденко Ю.Ю. витягував зі свого наплічника гербову печатку ­селищної ради, яку взяв “на столі бухгалтера за вазончиком”, яку йому за жодним актом прийому-передачі ніхто не передавав, було подано заяву в поліцію про викрадення печатки. Відповідь поліції: якщо річ, яку вважають викраденою, всі бачать, то вона не ви­крадена. Тому якщо печатка у Борівській селищній раді, її всі бачать, нею всі користуються в межах селищної ради для потреб функціонування селищної ради, а не на вулиці, на капоті авто, як це робив Руденко Ю.Ю.,– то ні про яке досудове розслідування не може бути мови: введення громадськості в оману.
  7. У статті вказано суму боргу по гуртожитку в 270 тисяч гривень. Ця цифра висмоктана з пальця і не має жодних документальних підстав і є черговою маніпуляцією “обізнаних” депутатів. Так само як і слова про аварійне освітлення і теплопостачання. Немає жод­ного акту про аварійний стан цих мереж.
  8. Не існує документа під назвою “Рішення про надання дозволу на розробку проектно-кошторисної документації на землі ДП ДГ “Дмитрівка”. Тому дивно, що до депутатів хтось приходив із пропозицією проголосувати за неіснуючий документ.
  9. Щирий подив у громади селища Борова викликає бажання “незговірливих” депутатів працювати у правовому руслі: з 18 депутатів декларацію про доходи за 2016 рік подали лише троє, а за 2017 рік – двоє. Кримінальна відповідальність за неподання декларації про доходи не лякає цих депутатів, адже їх покарання буде в правовому руслі. Так само дивним виглядає бажання працювати у правовому руслі з одного боку, і невиконання рішення суду, ухвалене іменем України, – з іншого. Найяскравішим прикладом роботи у право­вому руслі (крім протизаконної узурпації ­влади депутатами в смт Борова на період 10 мі-сяців) є крадіжка Руденком Ю.Ю. електро­енергії у філії Ощадбанку України і незаконне отримання заробітної плати протягом 10-ти місяців. Дивне бачення правового русла.
  10. І наостанок. Робота будь-якого органу місцевого самоврядування – це колективна робота. Так само як і бездіяльність такого органу – колективна. І відповідальність – колективна.

Якщо 18 депутатів вважають, що Босой Д.А. у чомусь винен, то ­нехай подають на нього скарги, позови, відкривають кримінальні провадження. Але поки його законним чином на час якого-небудь слідства не усунуто з посади, не відсторонено від виконання обов’язків, депутати зобов’язані виконувати свою колективну роботу і забезпечувати безперебійне функціонування всіх сфер селища. Інакше – їхня діяльність і є яскравим прикладом безвідповідальності та протизаконня. І навіщо тоді було йти в депутати?

Ми, борівчани, ознайомившись із текстом рекламної статті “Борова в облозі самопроголошеним секретарем Дмитром Босим” у Фастівській міськрайонній газеті “Перемога” №47(10221) від 22 листопада 2018 року вкрай здивовані її змістом і тим, що стаття написана нібито від нашого імені, хоча підписалися під нею лише 18 депутатів (частина – інкогніто) із 8-тисячного населення селища, яке жодному депутату не делегувало повноваження на такого змісту рекламний матеріал.

На жаль, сьогодні у нашому селищі склалась така ситуація, що позачергові вибори Борів­ського селищного голови не призначаються вже понад два роки Верховною Радою Укра­їни. Хоча така ситуація – не дивина: по всій Україні більше 60-ти населених пунктів існують з в.о. голови, що пов’язано з проведенням реформи децентралізації. Фактично селищем керує секретар на посаді виконуючого обов’язки голови. Нам не відомі мотиви цих 18-ти депутатів – хотілося б, щоб газета все ж опублікувала ВСІ прізвища, – але коли вони зрозуміли, що виборів голови Борова не дочекається і керує селищем фактично секретар, то для вирішення особистих задумів влітку 2017 року вони достроково припинили повноваження секретаря Босого Д.А. без попередження, без вагомої причини, без доказів інкримінованих порушень посадових обов’язків, без розгляду порушень на профіль­них і тимчасових комісіях, з порушенням як процедури, так і трудового законодавства, і призначили на посаду нового секретаря – ­Руденка Юрія Юрійовича.

Після довгих судових процесів у лютому 2018 року Фастівський міськрайонний суд виніс ухвалу про визнання незаконним звільнення Босого Д.А. і про негайне поновлення його на посаді секретаря Борівської селищної ради. Руденко Ю.Ю. за підтримки 17-ти ­депутатів відмовився виконувати рішення і всіма способами уникав виконання рішення суду. В судах селищну раду представляли два юристи, які також допомагали з поданням апеляції на рішення суду про поновлення Босого Д.А. на посаді секретаря, але хто проявив таку “турботу” про захист бездіяльного Руденка Ю.Ю та оплатив недешеву роботу юристів, наразі невідомо. З бюджету селища кошти не виділялися, а оплата витрат, пов’язаних з роботою державної установи, приватними невідомими особами тягне на корупційну складову. 17 депутатів і Руденко Ю.Ю. не зважали на жодні наші заклики діяти в межах норм закону. Коли у червні 2018 року були завершені всі судові процеси щодо поновлення Босого Д.А. на посаді й витримані всі строки для подання відповідачем (тобто Борівською селищною радою) апеляції, рішення суду з поновлення Босого Д.А. набрало законної сили і було виконано примусово. Цим рішенням суду Босой Д.А. не був призначений на посаду, чим депутати сьогодні маніпулюють. Депутати свідомо чи будучи введені в оману забули або не хочуть згадати, що рішенням суду Босой Д.А. поновлений, тобто вони таки за нього голосували.

Депутати написали відкритий лист-звернення до громади, в якому відкрито знехтували рішенням суду, виданим іменем України, і вказали, що все одно не визнають Босого Д.А. секретарем. Вже більш як півроку не проводяться сесії Борівської селищної ради, оскільки депутати, які “не визнають” Босого Д.А., від безвиході і неспроможності законно довести свої звинувачення, просто ігнорують сесійні ­засідання, блокуючи цим роботу селищної ради. Хоча деяким депутатам – місцевим підприємцям – це не завадило укласти договори з Борівською селищною радою в особі ­Босого Д.А. й отримати оплату за надані ­послуги. Як кажуть, “гроші не пахнуть”.

Ми намагалися неодноразово вислухати своїх обранців. Спочатку просто приходили на сесії для спілкування, але депутати не з’являлися. Потім запрошували їх на наступні сесії дзвінками, а під час четвертої за рахунком позачергової сесії, на яку вони не з’явилися 20 листопада 2018 року, навіть ходили до декого з них на роботу, щоб особисто запросити на сесію, але жоден не вийшов пояснити свою позицію, телефонні дзвінки “скидали” чи ­просто ігнорували. На сесії мають вирішитися поточні питання селища (але депутати вже довели ці питання до статусу критичних): виплата заборгованостей із зарплат вихователям дитсадків, проплата боргу за вугілля на опалення дитсадків, безкоштовне харчування­ дітей учасників АТО, оплата за енергопостачання ЗДО, приміщення Борівської селищної ради і Будинку культури, вуличне освітлення, щоб не було відключення цих об’єктів за борги, обговорення питання щодо створення ­Борівської об’єднаної територіальної громади та інше. Але депутатів ніяк не зацікавив порядок денний, їх ультимативна вимога – зняття з посади секретаря Босого Д.А. На сесію 20 листопада 2018 року прийшло 10 свідомих депутатів, які зареєструвались, ще двоє прийшли просто подивитися на хаос, але відмовилися реєструватись, одного депутата жителі привели за руку і під кінець просто змусили зареєструватися на сесії. У решти 13-ти депутатів знайшлися в останню хвилину “вагомі” причини для пропуску сесії: термінова робота, відрядження, хвороба або телефон просто не відповідав. Також на ­сесію приїжджав заступник голови Фастівської РДА Юрій Віталійович Волков, щоб якось допомогти з вирішенням ситуації, але і це для депутатів не стало вагомою причиною відвідати сесію. Натомість колишній виконуючий обов’язки і діючий депутат Руденко Юрій ­Юрійович через публічні групи соцмережі Facebook погрожує всім жителям, що сесії і не будуть відбуватися, і питання не будуть вирішуватися, допоки не призначать будь-якого нового секретаря. Протизаконний аргумент цих депутатів: Босой їм не подобається, вони вважають його корупціонером і для підтвердження цього їм не потрібні рішення судів, прокуратури, КРУ чи інших компетентних органів, бо “вони так бачать і так вирішили собі самі”.

Також у соцмережі Facebook невідомими особами створено декілька фейкових сторінок, аноніми з яких активно захищають позицію депутатів-прогульників та ображають і погрожують жителям, які або просто під­тримують Босого Д.А., або аргументовано закликають депутатів до роботи на благо ­жителів смт Борова, які обрали цих депутатів саме для захисту ЇХНІХ інтересів, а не для чвар у депутатському корпусі.

Для більш широкого поширення своєї позиції, замість того, щоб зустрітися з виборцями, депутатська більшість, яка навіть не оприлюднила свої прізвища, опублікувала статтю-наклеп в газеті “Перемога”, а в якості поштарів по всій Боровій пізно ввечері у кожен двір газету розносили депутат районної ради Микола Гірник, депутат Борівської ­селищної ради Костянтин Дзиба – голова комісії з депутатської етики, який за три роки ЖОДНОГО разу не провів засідання своєї комісії й відмовився розглядати питання про “негідну” поведінку Босого Д.А. перед його зняттям, звільнений за прогули ­працівник Борівської селищної ради Максим Кізян зі своєю дружиною Світланою Кізян. Вдячні, що вони проявили свою громад­ську позицію та допомогли ­роботі Укрпошти.

Ми, жителі Борової, обурені змістом статті, кате­горично не згодні з висловлюваннями та позицією наших обранців. На жаль, ми не можемо почути їхні пояснення і причину такої позиції: депутати не про­водять збори на округах за власною ініціативою. В подальшому ми діємо у правовому полі і спробуємо достроково припинити повноваження нашої ради згідно зі статтею 78 закону України “Про місцеве самоврядування”, ­оскільки депутати відмовилися виконувати вимоги компетентних органів про приведення їхніх рішень у відповідність із законом (не виконали рішення суду), без поважних причин не проводять сесії у встановлені строки і не вирішують питання, віднесенні до їх відання, а також нехтують думкою громади, переслідуючи власні інтереси й амбіції. ­Виборці самі ініціювали і провели збори на своїх округах, на які запросили своїх депутатів і попросили вперше за 3 роки прозвітувати за виконану ними роботу, і підняли ­питання про їх відкликання, що можливо без довгих рішень Верховної Ради. Також попросили відзвітувати про їхню обізнананість у процедурі передачі гуртожитку на баланс ­селищної ради згідно з новим положенням, затвердженим постановою Кабінету міністрів України. Виборці вимагали у депутатів звіту про їхні кроки на шляху до створення ОТГ із центром в Боровій, але, на жаль, жоден з опозиційних до народу депутатів навіть не володіє інформацією про ­технологію об’єднання населених пунктів в громади. Жителям смт Борова соромно за депутатів, які цинічно та підло, лицемірно і ­протизаконно, методично та вперто ведуть наше селище в первіснообщинний лад.

Народ – джерело влади. Якщо депутати проти народу – то чиї інтереси відстоюють такі депутати?

Від імені громади за її дорученням Лілія Гончарова