Актульні новини Фастова і Фастівського району

Фастів став на Шовковий Шлях

У китайському місті Чжанцзянцзе нещодавно відбувся бізнес-саміт “Шовковий шлях 2018” недержавної організації “Між­народна торгова палата Шовкового шляху”. Участь у цьому заході взяли урядовці, посли, міські голови, очільники бізнес-­корпорацій, експерти та аналітики міжнародної економіки із майже ста країн світу, в тому числі й України. У складі ­української делегації був і Фастівський міський голова Михайло Нетяжук.

Як розповів він минулого тижня на прес-коференції для місцевих засобів масової інформації, Фастів, долучившись до ініціативи Уряду Китайської Народної рес­публіки “Один пояс – один шлях”, став членом Альянсу міст Шовкового Шляху, в рамках якого триває фор­мування горизонтальних зв’язків між містами задля налагодження дієвої спів-праці, зокрема, у плані за­лучення інвестицій. Під час саміту Михайло Нетяжук презентував проект створення у Фастові промислово-логістичного кластера з метою економічного розвитку міста, а також у плані вивчення досвіду розвитку бізнесу відвідав район Фуянг, де успішно функціонує чотири індустріальні парки, ­інноваційна зона і центр розвитку бізнесу. “Це те, – каже міський голова, – що зараз і ми беремо до реалізації, подавши на роз­гляд Єврокомісії на затвердження як наш план економічного розвитку. Тому було ­цікаво побачити вже працюючий варіант і використати можливість налагодити ділові стосунки представників бізнесу Китаю і Фастова”.

Про наше місто представники Палати Шовкового Шляху дізналися на одному із заходів, що його проводили в Києві представництво посольства КНР в Україні і ­Китайська торгівельно-економічна місія. На ньому міський голова презентував китай­ським інвесторам виробничий комплекс ­Фастова. “Міська влада, – наголосив Михай-ло Нетяжук, – користується кожною нагодою розповісти про наше місто всім, хто може вкласти сюди інвестиції. Такою нагодою була і участь у саміті. Позитивну інформацію про Фастів почули не тільки його учасники – вона прозвучала й на національних телеканалах країни, яка, будучи найбільшим виробником у світі, зараз вибудовує глобальні зв’язки з усіма регіонами, намагаючись відродити Шовковий Шлях, що поєднував би Європу й Азію”.

На важливості поширення позитивної інформації про Фастів як місто, в якому ­вигід­но вести бізнес, Михайло Нетяжук наголошує особливо. Бо, каже, після того, як у нас свого часу повелися з “Кнауфом”, роботу з потенційними інвесторами доводиться ­починати навіть не з “нуля”, а з “мінуса”: “Представники німецького бізнесу в Україні мені прямо сказали, що за результатами історії з “Кнауфом” вони зробили все, щоб у Фастові ніяких інвесторів не було – розповівши колегам, що із цим містом справ мати не можна. Тому зараз доводиться системно це ставлення ламати. І робити це маємо разом – не тільки міська влада, а й фастівчани, ­демонструючи скрізь, де тільки можна, свою зацікавленість у тому, щоб інвестори до нас ішли”.

Можливість продемонструвати зацікавленість у розвитку міста, зазначив Михайло Нетяжук, фастівчани матимуть і під час відзначення у Фастові сторіччя підписання перед­вступного договору про  ­Злуку УНР і ЗУНР: “Ми ж не ­чекаємо одного лише Пре­зидента чи одного лише ­Прем’єра. До нас приїдуть гості з усієї України, і ми ма­ємо використати цю нагоду, щоб у всій Україні дізналися про Фастів і як про місто єднання, і як про місто, де готові приймати інвесторів, місто, відкрите до діалогу й співпраці. Тому дуже прошу всіх відкинути політичні амбіції і показати, що фастівчани люблять свій Фастів і бажають йому процвітання”.

Стосовно відкритості Фастова для інвесторів міський голова окремо зазначив: вони отримуватимуть від міської влади підтримку при оформленні дозвільних документів і сприяння в налагодженні роботи. Але при цьому залишатиметься незмінною вимога до них дотримуватися всіх норм чинного ­законодавства, зокрема, про працю й захист довкілля.

І ще один нюанс стосовно участі Михайла Нетяжука в бізнес-саміті “Шовковий шлях 2018”. На запитання журналістів, за чий кошт міський голова побував у Китаї, він відповів: “На цю поїздку не було витрачено жодної ­копійки бюджетних коштів. Більше того, щоб не створювати підстав для можливих маніпуляцій, на цей час я оформив відпустку”.

Людмила Урлапова