Актульні новини Фастова і Фастівського району

Оздоровлення і допомога чорнобильцям та учасникам АТО району

На обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває 454 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них 165 віднесені до першої категорії.

Минулого року в санаторіях оздоровлено 20 постраждалих від аварії на ЧАЕС першої категорії. У поточному році виділено коштів для оздоровлення 20-ти осіб, на сьогодні оздоровилися 18 чорнобильців району. Крім того, на черзі на оздоровлення перебуває ще 20 таких громадян, яких (при виділенні коштів) планується першочергово забезпечити санаторно-курортним лікуванням в наступному році.

Також до управління звертаються постраждалі першої категорії, які з різних причин не можуть їхати до санаторіїв, для отримання грошової компенсації замість путівки.

Постановою Уряду України в липні цього року ухвалено рішення про заміну посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії. Зараз відбувається виготовлення бланків посвідчень, після отримання яких проводитиметься їх заміна. Інформацію про отримання нових бланків і про порядок заміни посвідчень буде надано чорнобильцям додатково.

Рішенням Київської обласної ради затверджено обласну комплексну програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2018-2020 роки. Управління продовжує приймати заяви та необхідні документи від цих категорій громадян і надсилає їх до обласної держадміністрації, комісія якої ухвалює рішення про надання чи відмову у наданні вказаних вище допомог.

Для учасників антитерористичної операції, постраждалих учасників Революції Гідності чинним законодавством передбачено санаторно-курортне лікування. У 2018 році оздоровлено 10 учасників бойових дій, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни та 1 постраждалого учасника Революції Гідності. Що стосується грошової компенсації замість путівки, то згідно з чинним законодавством право на неї із числа учасників АТО мають лише особи з інвалідністю внаслідок війни першої-третьої груп.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації