Актульні новини Фастова і Фастівського району

Оздоровлення та допомога чорнобильцям та учасникам АТО району

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 454 особи,  постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них – 165 осіб, віднесених до 1 категорії постраждалих.

В минулому 2017 році в санаторіях оздоровлено 20 постраждалих від аварії на ЧАЕС 1 категорії. У поточному році виділено коштів для оздоровлення 20 осіб, на сьогодні оздоровились 18 чорнобильців району. Крім того, на черзі на оздоровлення перебуває ще 20 таких громадян, яких (при виділенні коштів) планується першочергово забезпечити санаторно-курортним лікуванням в наступному році.

Також до управління звертаються постраждалі 1 категорії, які з різних причин не можуть їхати до санаторіїв,  для отримання грошової компенсації замість путівки.

Постановою Уряду України в липні місяці поточного року прийнято рішення про заміну посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії. На даний час відбувається виготовлення бланків посвідчень, після отримання яких буде проводитись їх заміна. Інформація про отримання бланків посвідчень та про порядок їх заміни буде надана чорнобильцям додатково.

Рішенням Київської обласної ради затверджено обласну комплексну програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2018-2020 роки. Управління продовжує приймати заяви та необхідні документи від даних категорій громадян і надсилає їх до обласної держадміністрації, комісія якої приймає рішення про надання чи відмову у наданні вказаних вище допомог.

Для учасників антитерористичної операції, постраждалих учасників Революції Гідності чинним законодавством передбачено санаторно-курортне лікування. У 2018 році  оздоровлено 10 учасників бойових дій, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни та 1 постраждалий учасник Революції Гідності. Що стосується грошової компенсації замість путівки, то згідно чинного законодавства право на неї із числа учасників АТО мають лише особи з інвалідністю внаслідок війни 1-3 груп.

Управліннія соціального захисту населення Фастівської райдержадміністрації