Актульні новини Фастова і Фастівського району

Потрібно не тільки оформити трудовий договір, а й повідомити про це податківців

Відповідно до норм трудового законодавства працівник не може бути допущеним до роботи без укладення трудового договору з ним і ­повідомлення органу Державної фіскальної служби про прийняття ­працівника на роботу (частина 3 статті 24 Кодексу законів про працю).

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соці­ального страхування та легалізації фонду оплати праці” від 28.12.2014 р. №77-VIII, зокрема, передбачено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю (далі КЗпП), ­трудовий договір укладається між працівником та власником підпри­ємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи ­фізичною особою. Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкт господарювання повинен укласти в письмовій формі трудовий договір, оформити наказ про прийняття на роботу, а також повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу.

Форму (бланк) повідомлення про прийняття працівника на роботу ­затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. №413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її ­територіальним органам про прийняття працівника на роботу”.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається ­власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування або засобами елек­тронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб, або на паперових носіях разом з копією в елек­тронній формі, або ж на паперових носіях, якщо трудові договори ­укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Уточнити порядок сплати і подання звітності з єдиного внеску ­можна у контролюючому органі за основним місцем обліку, або скориставшись Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом ІДД ДФС за ­посиланням: http://zir.sfs.gov.ua.

Олександр Міщенко, заступник начальника-начальник Фастівського відділення Києво-Святошинського ОДПІ ГУ ДФС у Київській області