Актульні новини Фастова і Фастівського району

Прощавай, осене…

Наче ж тільки вчора на календарі було 1 вересня, а ось уже й календарна зима на порозі.

А метеорологічна – вже настала… Зустрівши її, згадаймо, якою була цьогорічна фастівська осінь

Дуже теплим для початку осені за рахунок перших двох декад, та ще й щедрим на опади видався вересень. Середня місячна температура повітря була майже на 3 градуси вищою від норми, а опадів випало 43 міліметри (123 відсотки норми).

Жовтень подарував чудову золоту осінь. Середня місячна температура повітря становила 10,3 градуси тепла (це на 2,7 градуса більше норми). А ось на опади жовтень щедрим не був: їх зафіксовано лише 22 міліметри (63 відсотка норми). До речі, впродовж другого осіннього місяця середня місячна температура повітря виявилася найвищою за період спостережень з 1951 до 2018 року.

Листопад хоч і радував теплом у першій декаді, але в другій десятиденці середня декадна температура повітря побила антирекорд: була на 3 градуси нижчою від норми. Ця декада останнього осіннього місяця стала найхолоднішою за останні 67 років.

Перший заморозок в повітрі відзначено 7 листопада. Відтак констатуємо, що ми мали один із найдовших безморозних періодів, який ­тривав 220 днів.

Зимова погода нинішнього року встановилася на тиждень раніше звичайного – 13 листопада. Саме цього дня середня добова температура­ повітря перейшла через 0 градусів у бік зниження. 15 листопада утворився сніговий покрив на мерзлому грунті. Після того, як цього понеділкового снігопаду, коли випало 9 міліметрів опадів, висота снігового покриву досягла 8-ми сантиметрів. Грунт уже промерз на 21 сантиметр.

Зимуйте без смутку! Ви ж пам’ятаєте: кожен зимовий день наближає нас до весни!

Людмила Пархоменко,  начальник  Фастівської  метеостанції