Актульні новини Фастова і Фастівського району

Тимчасовий буде не гіршим

Цього понеділка на розширеній оперативній нараді, яку провів голова Фастівської районної державної адміністрації Василь Кравченко, прозвучали скарги від сільських голів із сіл, найближчих до селища Кожанка, на те, що там планується закриття пункту постійного базування бри­гади екстреної медичної допомоги. Те, що “швидка” зникла із території Кожанської медамбулаторії, люди помітили нещодавно і занепокоїлися: невже їх хочуть позбавити такої ­потрібної і життєво необхідної ­екстреної допомоги, яку надавала бригада медиків мешканцям Ко­жанки і ще десятьом селам?

Цю інформацію, яка досі була лише чуткою, “Перемога” попросила прокоментувати головного лікаря Фастів­ської філії комунального закладу ­Ки­ївської обласної ради “Київський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф” ­Сергія Снігура. Він найперше наголосив на тому, що зміни, які відбудуться, жодним чином не вплинуть на якість і доступність надання екстреної медичної допомоги населенню, а вже потім детально прояснив ситуацію, що склалася у Кожанці. Саме у цьому населеному пункті, як розповів Сергій Снігур, ще у вересні 2014 року при медамбулаторії було відкрито пункт постійного базування бригади екстреної медичної допомоги. Навіть попри те, зазначає головний лікар, що медикам доводилося ­працювати у не досить комфортних умовах (адже приміщення для перебування бригади було, м’яко кажучи, не в найкращому стані), вони вчасно виїжджали на виклики і ефективно надавали медичну допомогу. В середньому “швидка” мала п’ять-шість викликів на добу, включаючи надання невідкладної медичної допомоги. Але коли філія була підключена до єдиної диспетчерської служби Київ­ської області, кількість викликів екс­треної допомоги знизилася до двох на добу. “Наразі по Кожанці, – розповідає Сергій Андрійович – ми маємо в середньому вже трохи менше двох викликів за зміну, при загальноукраїнській нормі десять-дванадцять, а в Києво-Святошинському районі ця кількість сягає п’ятнадцяти викликів на добу. З усіх існуючих структурних підрозділів: станції, двох підстанцій, восьми пунктів постійного базу­вання бригад екстреної медичної допомоги нашої філії, яка обслуговує Фастів­ський, Києво-Святошинський, частину Васильківського і Макарівського районів, – це найнижчий показник. Тобто ми бачимо нераціональне ­використання державних коштів”.

Не на користь ефективності роботи цього пункту, наголосив Сергій Снігур, є його невідповідність нормативам за кількістю населення, яке обслуговується. За нормативами одна бригада медиків повинна працювати на десять тисяч осіб в зоні обслуговування, а на території восьми сіл, якими раніше опікувався ­Кожанський пункт, проживає лише шість тисяч. Щоб підняти цей показник, зазначив головний лікар, у травні цього року до території обслуговування цього пункту додали ще два села – Волицю і Бортники, та й цей крок не надто змінив ситуацію, адже додалися лише тисяча осіб, і в підсумку кількість обслуговуваного населення знову не дотягувала до норми, і показники в обслуговуванні викликів суттєво не змінилися.

Тож на рівні обласного керівниц­тва було вирішено оптимізувати структуру Фастівської філії обласного центру екстреної медицини шляхом перепрофілювання Кожанського пункту постійного базування бригади екстреної допомоги. Як зазначив Сергій Снігур, з 1 листопада у Кожанці почне працювати пункт тимчасового базування бригади в пікові години надходження викликів: “Як показує практика, найбільше ­викликів до екстреної допомоги ­надходить із двох годин дня до одинадцятої вечора. Отже, у цей період бригада “швидкої” базуватиметься у Кожанці, а решту часу чергуватиме у Фастові. Таким чином, медики працюватимуть ефективніше, люди не відчують змін у якості та швидкості надання екстреної допомоги і зав­дання щодо оптимізації структури центру, передбачені медичною реформою, будуть виконані”.

Олена Олійник