Актульні новини Фастова і Фастівського району

Цвяхи для горіха

Вже давно помічено, що вбиті у стовбур цвяхи змушують горіхове дерево плодоносити більш рясно. Однак одними цвяхами не обходилися, а робили ще навколо стовбура зарубки сокирою ­глибиною 2-4 см. Застосовувалися і перетяжки ­стовбура та скелетних гілок дротом.

Але чому так виходить, що на варварське ставлення до себе дерево відповідає підвищенням урожаю? Вчені дійшли висновку, що будь-яка рана на дереві чи перетяжка викликає у рослин стрес, оскільки вторгнення у живу тканину розцінюється деревом як загроза самому його існуванню. Головним же завданням у природі для всього живого є потомство. Ось дерево з “переляку” і збільшує у 2-4 рази кількість плодів.

Нашими пращурами було помічено також і те, що дерева горіха, посаджені в ями, дно яких було викладено камінням, черепицею та іншими корененепроникними матеріалами, плодоносили набагато рясніше, ніж ті, які були посаджені без цих матеріалів. Ями, природно, при посадці засипали родючим ґрунтом. Посаджені у такий спосіб горіхи вступали у плодоношення трішки раніше звичайної посадки.

Результат, як кажуть, у наявності. Однак такі стресові прийоми багато садівників вважають не основними, а допоміжними, адже для цього треба спочатку виростити здорове міцне дерево, тому регулярні підгодівлі горіха просто обов’язкові.

Із цією метою по проекції крони копають канавки навколо дерев так, щоб обрізати коріння за межами крони, а потім ці траншеї засипаються добре перепрілим гноєм або іншими органічними добривами.