Актульні новини Фастова і Фастівського району

Єднаймося – заради майбутнього!

Як і сто років тому, Фастів прагне об’єднати українців із різних куточків країни в єдину Україну. Саме заради цього – згуртування українського народу навколо ідеї єдності, порозуміння в ім’я світлого майбутнього держави – наше місто організувало і провело чимало заходів, зустрічей і перемовин, започаткувало естафету добрих справ – “Естафету Єднання”. А днями телеміст “Соборність. Події, що об’єднують через віки” з’єднав три міста – Фастів, Івано-Франківськ та Маріуполь – задля того, щоб представники заходу, центру та сходу країни відчули, що вони є частиною єдиної держави, що у нас спільна історія і одна мета – соборна і неподільна Україна.

До телемосту долучилися міські голови Фастова Михайло Нетяжук та Івано-Франківська Руслан Марцінків, Маріуполь пред­ставляла директор департаменту культурно-громадського розвитку Маріуполь­ської міськ­ради Діана Трима. Окрім цього, участь у телемості взяли науковці, письменники, бібліотекарі, освітяни, депутати, представники громадських організацій та лідери молодіжних рухів. Тому розмова була не лише конструктивною, а ще й дуже цікавою та різнобічною.

Михайло Нетяжук у вступному слові зазначив, що зараз перед нами, українцями, стоїть завдання – згуртуватися в ім’я захисту та майбутнього розвитку нашої країни. І мова йде не тільки про географічне єднання, а більшою мірою про духовне. На його думку, гуртуватися потрібно навколо реальних справ, навколо вирішення проблем і викликів, які постали перед народом України. У тому, що наразі важливо напрацювати спільне бачення майбутнього для того, щоб наша держава була сильною, погодився з Михайлом Нетяжуком і міський голова Івано-Франківська. Руслан Марцінків також зазначив, що ми є спадкоємцями боротьби за незалежність, і саме в цій боротьбі українці демонструють свою єдність.

Гортаючи сторінки історії, учасники телемосту говорили про історичну роль Фастова в об’єднанні України і проводили паралелі із сьогоденням, в якому знову постала необхідність згуртування всіх українців задля соборності і процвітання країни.

Звісно, для всіх цікавою була позиція представників прифронтового Маріуполя, мешканці якого розділилися у своїх поглядах. Та маріупольці, які взяли участь у телемості, вкотре продемонстрували свої проукраїнські настрої і на прикладах із минулого доводили, що їхнє місто є своєрідною вартою на сході країни, де втілюється поняття соборності. Директор департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міськради Діана Трима запевнила, що мешканці сходу прагнуть єднання і відкриті до спілкування – до того ж спілкування рідною українською мовою.

Під час телемосту багато говорили про сьогодення, про літературні та наукові праці, де розкривається тема соборності, про національно-патріотичне виховання і навчання молоді. Завершилося дружнє спілкування невеличким флешмобом: фастівські, івано-франківські та маріупольські діти промовили слова молитви за рідну землю, за мир і процвітання єдиної країни…

Олена ОЛІЙНИК