Актульні новини Фастова і Фастівського району

Для “безвиїзного” лікування

Найперше, чого ми бажаємо тим, кого із чимось вітаємо, – міцного здоров’я. Бо й справді – якщо воно підводить, складно жити повноцінним життям.

На жаль, багато хто із фастівчан і мешканців ра­йону похвалитися міцним здоров’ям не може. Тож мусять лікуватися. На жаль, далеко не всі хворі можуть отримати належну медичну допомогу у Фасто­ві – якщо мова йде про важкі захворювання або про необхідність застосування складного медичного обладнання. Але цього року ситуація змінилася на краще.

Наприклад, якщо раніше для того, щоб замінити кришталик ока, треба було їхати до Києва чи Білої Церкви, то тепер відновити зір можна і в нашій центральній районній лікарні. Тут за договором із цим медичним закладом працює професор-офтальмолог, який приїздить із Києва і робить такі операції тим, хто цього потребує. Як розповів головний лікар ЦРЛ Андрій Герцун (а саме він був ініціатором цього дуже потрібного починання), столичні медики встановили у нашій поліклініці спеціалізоване найсучасніше обладнання вартістю майже у півмільйона гривень. Ті, хто має проблеми із зором, можуть, звернувшись у поліклініку до лікаря-окуліста, пройти обстеження, отримати рекомендації і за необхідності замовити кришталик. Його підберуть з огляду, зокрема, й на те, на яку суму людина розраховує. А потім пацієнта прооперують – тут, у Фастові. І обійдеться це, каже Андрій Герцун, значно дешевше, ніж у Білій Церкві чи в Києві. Перших трьох пацієнтів було прооперовано минулої середи. Через кілька годин їх у задовільному стані відпустили додому.

Не мають потреби їхати до Києва чи інших міст і ті наші земляки, яким необхідний гемодіаліз – позаниркове очищення крові. Цієї весни сучасне відділення гемодіалізу почало працювати у Фастівській цен­тральній районній лікарні. Його було відкрито у ­відреконструйованому приміщенні колишнього інфекційного відділення. Тут одночасно можуть проходити процедуру очищення крові за допомогою апарата “штучна нирка” три пацієнти. Спеціалістів і препаратів вистачає, запевнив Андрій Герцун. На жаль, і хворих – також. Зараз у планах лікарні – облаштувати на території закладу власну свердловину, щоб не залежати від Фастівводоканалу, бо у відділенні гемодіалізу перебоїв у подачі води бути не повинно.

Знедавна у нашій центральній районній лікарні практикується і лапароскопічна хірургія, або, іншими словами, проведення операцій з мінімальним втручанням у тіло пацієнта. У деяких випадках медики мають можливість виконувати операційні дії через невеликий і в подальшому малопомітний розріз. Раніше необхідного для цього обладнання у ЦРЛ не було, а від цього року – вже є. І це дуже добре для хворих, адже операційна процедура, проведена за допомогою ­лапароскопу, відрізняється значно меншим травматизмом і кращим післяопераційним станом пацієнта. Близько тридцяти таких малоінвазивних хірургічних втручань у нашій лікарні вже зроблено.

А невдовзі у нас з’явиться комп’ютерний томо­граф – апарат, за допомогою якого можна досліджувати будь-який орган – від мозку до кісток – і виявляти навіть найменші відхилення. Досі проходити обстеження на комп’ютерному томографі доводилося у Києві чи в Білій Церкві. Ці поїздки для хворих – і важкі, і витратні, тож про необхідність встановлення такого обладнання у Фастові йшлося вже давно. Як повідомив головний лікар ЦРЛ Андрій Герцун, невдовзі його до лікарні привезуть. Зараз у відділенні, де працюватиме КТ, ведуться ремонтні роботи.

Тож сучасні методи медичних обстежень і лікування стають для фастівчан і мешканців району ближчими і доступнішими. Втім, все одно буде краще, якщо вам, шановні читачі “Перемоги”, це не знадобиться. Будьте здорові у прийдешньому році і у всіх роках наступних!

Людмила УРЛАПОВА