Актульні новини Фастова і Фастівського району

Догляд за кімнатними рослинами взимку

Як тільки починає холоднішати, ми ­особ­ливо радіємо кімнатним рослинам, які ­своїми яскравими фарбами нагадують про тепле і сонячне літо.

Однак для того, щоб кімнатні квіти дійсно радували, потрібно знати правила зимового догляду за ними, адже зима є критичним пе­ріодом у їхньому житті. Саме зараз у багатьох рослин припиняється інтенсивне зростання і настає стан спокою. З кожним днем умови життєдіяльності для кімнатних рослин погіршуються, оскільки і дні стають коротшими, і сонячного світла вже недостатньо. Опалювальні прилади повністю змінюють мікро­клімат у приміщенні, внаслідок чого рос­линам не вистачає вологи, і в результаті вони починають відчувати дискомфорт.

Обприскування квітів. У підсумку земля в горщиках швидко висихає, листя стає тьмяним. У такий період кімнатні квіти слід постійно обприскувати. Ті з них, які обприскувати не можна (наприклад, фіалки), слід помістити в піддон з водою.

Відхід на спочинок. Є види кімнатних рослин, яким потрібен відхід на спокій у зимовий час. Наприклад, кактусам. Полив таких рослин слід зменшувати поступово, а добрива не вносити взагалі.

Підгодівля і освітлення квітів. Кімнатні квіти, які цвітуть восени або взимку, необхідно регулярно підгодовувати. До таких рослин відносяться еухаріс, кали та цикламени. Перевагу бажано віддавати гранульованим добривам. Слід подбати і про додаткове освітлення.

Комфорт і гігієна. Слід регулярно протирати листя, якщо розмір листків дозволяє це робити. Маленькі кім­натні рослини можна мити під душем, попередньо прикривши плівкою ­землю. Пам’ятайте, що всі рослини бояться різких перепадів темпера­тури і протягів. Тому розміщуйте кімнатні квіти там, де слід, і вони віддячать своєю красою.