Актульні новини Фастова і Фастівського району

Мед натщесерце

Чи існують смачні ліки? Звичайно! ­Най­смачніші – мед натщесерце. Зазвичай його додають у воду, щоб солодкість ­зранку не дратувала шлунок. Особливо ­корисним цей продукт буде людям після 40 років, літнім, а також тим, хто має проблеми з кислот­ністю. Усього одна ложка смако­лика стане не тільки гарним початком дня, але й запустить правильну роботу шлунка.

Зазвичай бджолиний продукт вживають вранці за 30 хвилин до сніданку або через годину після нього. Щоб активніше стимулювати травлення, можна вжити мед практично відразу перед їжею (за 10 хвилин).

Усього одна ложка меду є прекрасним антисептиком для слизової. Кремова текстура обволікає стравохід і добре засвоюється в шлунку. Ложка меду натщесерце, розведена в склянці теплої води (до 40оС), підвищить вироблення соляної кислоти, а ось запита прохолодною рідиною ­– знизить цей показник.

Добова норма дорослої людини – 1 сто-лова ложка меду. Але її рекомендується розбивати на кілька прийомів. Якщо ­говорити про користь меду зранку натщесерце, то 1-2 чайні ложки на склянку води буде достатньо. Дієтологи ствер­джують, що 1 склянка води з медом вранці – оптимально для профілактики ГРЗ. Якщо ж ­хочете домогтися конкретного ефекту – схуднути, позбутися кишкових кольок, знизити рівень холестерину – краще вживати напій двічі на день. Перший раз – вранці, вдруге – за 40 хвилин до вечері.

Шкоду мед може принести лише тоді, якщо ви купували його у неперевірених продавців, нагрівали бджолопродукт понад 40 С, вживали його одразу після прийому їжі чи неправильно зберігали. Прямих протипоказань у меду немає, окрім індивіду­альної алергії на продукцію бджільництва. У деяких випадках лікарі забороняють вживати продукт тим, хто страждає на ожиріння, бронхіальну астму, шкірні захворювання, цукровий діабет, а також вагітним жінкам і жінкам у період лактації.