Актульні новини Фастова і Фастівського району

Чому ЖЕК, а не ККП?

Міський голова пояснив свою позицію при затвердженні переможця конкурсу на право вивезення побутових відходів

“Перемога” вже розповідала, що почи­наючи з лютого житлово-експлуатаційна контора вивозитиме сміття не тільки від багатоквартирних будинків, а й із приватного сектора. Саме це підприємство стало переможцем конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Фастова, який відбувся 3 січня. Рішення конкурсної комісії вже введено в дію виконавчим комітетом міськради, і зараз ЖЕК веде активну підготовку до укладення договорів з господарями приватних будинків і випрацьовує нову для себе систему, за якою працюватиме з ними, адже раніше відходи з приватного сектора вивозив комбінат комунальних під­приємств. Який, до речі, також брав участь у конкурсі, але поступився при оцінюванні членами комісії конкурсних пропозицій на два бали.

Чому відтепер наданням “сміттєвотранспортної” послуги займатиметься у Фастові виключно ЖЕК, зрозуміло не всім. Свою ­позицію в цьому питанні висловив на недавній прес-конференції для місцевих засобів масової інформації міський голова Михайло Нетяжук. Каже, у місті повинен бути лише один оператор з вивезення сміття, а за затвердження житлово-екс­плуатаційної контори переможцем конкурсу­ особисто він на засіданні міськвиконкому голосував, зокрема, тому, що комбінат ­комунальних підприємств має проблему з технікою. “Майно цього підприємства описане державною виконавчою службою і ­перебуває в податковому арешті, а значить, є загроза того, що воно у будь-який момент може бути конфісковане й продане. Якби ККП став переможцем конкурсу і виникла така ситуація з його технікою, мали б у Фастові сміттєвий колапс”, – пояснив міський голова.

Комбінат комунальних підприємств заборгував 1,8 мільйона гривень перед Пенсійним фондом. Чому так сталося, адже раніше міська рада вже виділяла чималі гроші на погашення підприємством заборгованості, мають розібратися і спеціалісти міськвиконкому, і тимчасова контрольна комісія міської ради, яку було створено у грудні минулого року для перевірки факту зростання заборгованості комунальних підприємств перед бюджетами різних рівнів. На тій сесії було ухвалено рішення про передачу одинадцяти одиниць техніки, у тому числі й чотирьох сміттєвозів, із господарського відання та балансу ККП на баланс виконавчого комітету міської ради. Необхідність цього пояснювалася так: щоб уникнути арешту цього майна. А комбінат, як передбачалося, і далі зможе працювати на цій техніці – за договором оренди з міськвиконкомом за символічну плату – 1 гривню в рік. Проте комбінатівське майно таки арештували. Михайло Нетяжук розповів: “У той час, поки міська рада розглядала це питання, працівники ККП, за моєю інформацією, самі спонукали, щоб державна виконавча служба описала це майно”. Тож питання комбінату комунальних підприємств буде, напевно ж, в порядку денному й наступної сесії міськради.

А в порядку денному житлово-експлу­а­таційної контори, як уже згадувалося, – налагодження системи вивезення побутових відходів із приватного сектора. Якою вона буде, “Перемога” розповість обов’язково, як тільки стануть остаточно зрозумілі всі нюанси. А поки що наголосимо на словах міського голови про те, що перед ЖЕК ставиться завдання вивозити сміття щонайменше двічі на місяць, а також на нагадуванні Михайла Нетяжука мешканцям приватних будинків, що, отримуючи щомісячні платіжки за цю послугу від ЖЕК вони зможуть використати своє право на субсидію – бо це теж комунальна послуга і ­входить до субсидійних розрахунків.

І ще одне нагадування: за неукладання ­договору на вивезення твердих побутових відходів можуть покарати, адже у правилах благоустрою Фастова йдеться про ­обов’язкове укладання таких угод, а невико­нання цих правил тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу, мак­симальний розмір якого – близько 1700 гривень. Минулого року було складено 18 таких протоколів. Усі їх адмінкомісія роз­глянула. Сім порушників правил благоус­трою штрафи вже сплатили.

Людмила УРЛАПОВА