Актульні новини Фастова і Фастівського району

Намисто добрих справ

2018-ий рік, з яким ми попрощалися, залишив свій слід у житті кожної людини, в історії країни і рідного краю. Для когось він видався дуже непростим, а тому й залишив по собі неприємні спогади, а дехто подякує йому за приємні зустрічі, радісні події і щасливі миті. Як би там не було, але серед тих 365-ти днів були похмурі і сонячні, сповнені сумними датами і святами, поразками і перемогами, втратами і надбаннями. А ще – добрими справами. Про людей і цілі колективи, які відчувають потребу допомагати й підтримувати інших і об’єднують навколо своєї мети сотні ­небайдужих, “Перемога” розповідала наприкінці року, що минув. І саме з підбірки добрих справ, за якими стоять благодійники, волонтери, небайдужі люди і цілі громади Фастівщини, ми розпочинаємо рік новий, який, сподіва­ємося, стане роком втілення світлих мрій, здійснення всіх благородних задумів і реалізації нових проектів.

 

Не зупинятися…

Коли кажуть, що всі українські села занепадають, що з них масово тікає молодь, бо не бачить свого майбутнього тут, на рідній землі, – не вірте. Є такі села і селища, які, розвиваючись, стають справді привабливими для життя. І найчастіше це – за­слу­га самих мешканців, які, об’єднавшись навколо добрих справ, доводять, що громада – це велика сила. У прагненні якіснішого життя вони долуча­ються до спільних толок, допомагають своєю працею і коштами втіленню добрих задумів і проектів, а потім – тішаться позитивними результатами.

Таке село є й на Фастівщині. Постійні читачі ­“Перемоги” вже дізналися про те, як за останні роки розквітло Малополовецьке. Його мешканці взя­лися робити затишнішим свій  спільний дім, і, треба сказати, роблять це досить успішно!

Нещодавно тут завершено ще одну добру ­справу, до якої долучилися влада, громада і сільгоспвиробники, які працюють на території ­Малополовецької сільської ради. Вони зробили все для того, щоб перекрити дах медамбулаторії, який вже давно протікав. За словами сільського голови Людмили Рибитви-Івоненко, будівлі, де колись була школа, а зараз розташовується ­амбулаторія, давно перевалило за сто. Питання її перекриття вже давно визначалося першочер­говим, і навіть уже було виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення таких робіт. ­Кошти на це ще у 2014 році виділив директор СТОВ “Перемога” Микола Малієнко.

Минав час, а необхідних для ремонту покрівлі 235-ти тисяч гривень не знайшлося ні в районному, ні в сільському бюджетах. Згодом кошторис застарів, а тому в 2016-му за рахунок сільського бюджету було зроблено експертизу ПКД. І лише після кількох років наполегливої праці депутата райради, директора СТОВ “Відродження” Лариси Майсак справа ­зрушилася з місця. Сільський голова  розповіла: завдяки­ голові рай­держадміністрації Василю Кравченку і голові райради Геннадію ­Сиваненку  депутати районної ради підтримали пропозицію ­виділити 174 тисячі 800 гривень на ремонт даху малополовецької амбулаторії. А оскільки цих грошей було недостатньо для проведення всіх необхідних робіт, ще 50 тисяч гривень виділено із сільського бюджету.

Ось так, спільними зусиллями, вдалося назбирати необхідну суму. Та, як розповіла Людмила Рибитва-Івоненко, і за ці кошти більшість підрядників відмовлялися братися за роботу: мовляв, і кошторис застарілий, і експертний звіт… “Ми, не полишаючи надії, ­шукали фахівців, тим більше, що часу на осво­єння коштів лишалося не так багато. І нам доля ­посміхнулася! – каже сільський голова. –  Зна­йшли підрядника, який, обстеживши об’єкт,­ ­пообіцяв виконати роботу за два тижні. І ми ­ризикнули… Хвилювалися всі: і Лариса Майсак, яка годувала хлопців смачними обідами і до­фі­нансовувала облаштування трьох фронтонів на приміщенні, і я, бо ж потрібно було ­тримати все під контролем, і головний лікар Фастів­ського центру первинної медико-санітарної ­допомоги Лариса Криворучко, яка ­безпосередньо відповідала за цей об’єкт”.

Бригада молодих і завзятих майстрів із білоцерківського ТОВ “Держ-Буд” відремонтувала дах медамбулаторії замість обіцяних двох тижнів менш як за п’ять днів.

Побачити результати спільних зусиль районної та місцевої влад і підприємців минулої середи до Малополовецького приїхала делегація із Фастова, а також всі, хто долучився до проведення цих робіт.

Голова Фастівської райдержадміністрації Василь Кравченко, голова районної ради Геннадій Сиваненко, депутат районної ради Лариса Майсак, лікар амбулаторії сімейної практики Євгеній Ве­риго, керівник ТОВ “Держ-Буд” Андрій ­Цибулько, сільський голова Людмила Рибитва-Івоненко та ­жителі села офіційно провели прийом капітального ремонту даху амбулаторії.

Лунали слова подяки всім, хто долучився до цієї доброї справи, всі бажали малополовчанам здійснення нових задумів і проектів у наступному році. Як розповіла “Перемозі” Людмила Рибитва-Івоненко, зупинятися на цьому вони не будуть, адже ­ремонту потребує й саме приміщення амбулаторії. Лариса Майсак уже пообіцяла про­фінансувати заміну вхідних дверей, а на ­проведення внутрішніх ремонтних робіт шукатимуть кошти в місцевому бюджеті.

 

Лікарняна толока

Фастів як місто-ініціатор Всеукра­їнської естафети єднання – еста­фети добрих справ та успішних ­проектів – першим подав і приклад спільних старань для реалізації ­корисних для громади планів. Фастів­чани підтримала заклик толокою завершити реконструкцію ­при­-міщення колишньої міської лікарні – взяти участь у ремонті палат ста­ці­онарного відділення корпусу на ­вулиці Київській, 57, куди невдовзі мають перебратися деякі відділення ЦРЛ. Капітальний ремонт хірургічного відділення з операційним блоком тут було проведено за міські кошти, а от з облаштуванням палат дуже бажано справитися у доброчинний спосіб. Бо, як ще на початку осені обґрунтовував доцільність такого кроку міський голова Михайло Нетяжук, грошей в бюджеті на це бракує – з огляду на те, що надходження до нього значно скоротилися через ­надання державою суттєвої пільги залізничним підприємствам у сплаті податку за землю. Та й взагалі – якщо відремонтувати палати можна толокою, то за бюджетні гроші краще купити якесь необхідне для лікарні обладнання.

Вже вирішили долучитися до роботи три залізничні підприємства: філія “Рефрижераторна вагонна компанія” ПАТ “Укрзалізниця”, мотор­вагонне депо Фастів-1 і Фастівська ­дистанція колії. Висловлювали свою готовність підтримати таку ініціативу освітяни і представники релігійних громад міста. Також є окремі громадяни, які також хочуть взяти участь у ремонтних роботах.

Якщо й ви вважаєте за необхідне докласти своїх зусиль або своїх грошей до доброї справи, зателефонуйте 9-22-28 і поспілкуйтеся з головним лікарем Фастівського міського центру медико-санітарної допомоги (Василь Васильович) або інженером з ­про­ектно-кошторисної роботи  (Неля ­Борисівна). Особливо вітається ­колективне бажання взяти участь у ремонтних роботах.

 

“Крила надії”

Під такою назвою два роки тому у місті було відкрито Фастів­ський міський навчально-реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами. Саме тоді взаємоповага і взаємопідтримка об’єднали фастівчан навколо справді гуманної справи, і відтоді у важливості такого закладу сумніватися нікому не довелося. Фахівці Центру, які працюють для того, щоб покращити фізичне та психоемоційне самопочуття діток, допомогли вже сотням маленьких фастівчан, які окрім батьківської, ­потребують сторонньої уваги, турботи і любові. Якось одна моя знайома розповіла, що її трирічний онук майже не розмовляв, а після занять і процедур, які він проходив у навчально-реабі­лі­таційному центрі, заговорив і зараз щебече без упину. При­нагідно бабуся цього хлопчика попросила мене подякувати ­працівникам цього закладу, які знаходять підхід до кожної дитини і вирішують такі проблеми, з якими важко справитися родині.

Після цієї історії чула ще багато позитивних відгуків про цей не схожий на інші заклад. Адже тут дітки з особливими потреба мають можливість не лише вчитися, а й проходити ком­плекс реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення їхнього здоров’я і корекцію порушень. Часто під час оздоровчих заходів на допомогу фахівцям приходять чотирилапі друзі. Каністерапія – реабілітація дітей з допомогою собак – вже багато років використовується у світі, а от в Україні вона лише набирає популярності. Хвостаті терапевти вже стали добрими друзями діткам, які відвідують Фастівський навчально-реабілітаційний центр, і їхні “методи лікування”, які не можуть пояснити ані науковці, ані медики, справді працюють.

А ще у Центрі гамірно і весело! Його працівники разом із волонтерами та благодійниками влаштовують для діток свята, вечірки, солодкі частування. Дбають і про подарунки, на які малеча з нетерпінням чекає і які роблять їх щасливішими і радіснішими. Цього року незвичний подарунок отримав і сам Центр. Благодійні фонди TulSun та MANUS DEI і ­проект фонду TulSun “Монтессорі для всіх” облаштували тут кімнату Монтессорі.

При створенні проекту основними кроками стали організація середовища: розробка і створення ­інтер’єру, закупівля матеріалів згідно зі стандартами Міжнародної Асоціації Монтессорі, навчання ­педагогів, а також допомога і підтримка в організації навчального процесу в подальшому. Адже, як переконані ­засновники проекту, дуже важливо не тільки створити проект під ключ, а дати йому життя і підтримувати його до повної автоматизації та позитивних ­результатів.

Методика італійського педагога Марії Монтессорі набула популярності ще у середині ХХ століття і досі є однією із найпоширеніших у сучасній системі виховання. ­Сподіваємося, що ця кімната допоможе нашим особливим діткам краще пізнати себе і навчить їх бути самодостатніми і розвинутими.

Надзвичайно приємно, що маємо у нашому місті такий ­приклад небайдужості до фастівських діток, які змалку змушені боротися за повноцінне життя.

Олена ОЛІЙНИК