Актульні новини Фастова і Фастівського району

Новий автомобіль – для нової медамбулаторії

Один із сімнадцяти автомобілів для сільських амбулаторій, придбаних на Київщині за кошти ­субвенції з державного бюджету, незабаром поїде до Кожанки. Днями новенький RENAULT DUSTER ­отримало Комунальне не­комерційне підприємство Фастівської районної ради “Фастівський центр первинної медико-са­нітарної допомоги”, якому підпорядкову­ється Кожан­ська мед­амбу­латорія.

Покупку ­автомобіля здійснено в рамках програми “Сільська медицина”, яка впроваджується за ініціативи Президента України Петра Порошенка. Основною її метою є якнайшвидше реформування первинної ланки медицини на селі і наближення якісних медичних послуг до людей. Для цього Верховна Рада України в листопаді 2017 року ухвалила Закон №7117 “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”, який передбачає додаткове фінансування сільської медицини, створення ефективної системи мотивації лікарів, впровадження практики телемедицини тощо. Він є частиною медичної реформи і спрямований на вирішення ­нагальних проблем медицини на селі: відсутність лікарів, погано обладнані амбулаторії та ФАПи.

За програмою “Сільська медицина” минулого року з державного бюджету було виділено 4 міль­йони 812 тисяч гривень на будівництво медам­булаторії в Кожанці і ще півмільйона гривень на придбання автомобіля для її потреб.

Нову автівку, на якій лікар їздитиме до своїх пацієнтів, що мешкають не лише у Кожанці, а й у сусідніх Яхнах, Софіївці і Степовому, Фастівський центр ПМСД передасть амбулаторії тоді, коли буде зведено її нове приміщення. Про це “Перемозі” ­розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Лариса Криворучко. За її словами, організація, яка виграла тендер, вже розпочала роботи на території, відведеній під ­будівництво Кожанської медамбулаторії, тож в недалекій перспективі має розпочатися зведення самої будівлі.

Поки ж що кожанські медики, як і раніше, доби­ратимуться до хворих на старенькому авто, яке ­виручає їх уже багато років.

З придбанням нового автомобіля колектив ­Цен­тру ПМСД привітав голова Фастівської райдерж­адміністрації Василь Кравченко. Він підкреслив, що це дуже важливий крок в реалізації підвищення якості та доступності медичних послуг, адже рівень медицини в сільській місцевості значно відрізня­ється від того, який є в містах.

Вл. інф.