Актульні новини Фастова і Фастівського району

Платимо за газ за показниками лічильників

А на незрозумілі  нарахування –  скаржимося!

Листопадові рахунки за газ знову “порадували”: постачальник блакитного палива продовжує наполягати, щоб ми заплатити не тільки за ті ­кубометри, що їх зафіксував лічильник, а ще й за додатковий обсяг газу – з причини приведення його до так ­званих стандартних умов. Бо наші лічильники тих стандартних умов не враховують, а отже, вимірюють газ не так, як треба тим, хто постачає його до наших осель.

Вперше про цю “добавку” ми дізналися з платіжок за жовтень, і вже тоді обурилися. Тим паче, що у тих жовтневих рахунках було ще й застереження: мовляв, готуйтеся, бо сплатити маєте тепер ще й борг, який кожному нарахують аж із 2015 року, привівши використані відтоді обсяги газу до еталонних умов вимірювання згідно з визначеними коефіцієнтами.

Як “Перемога” вже розповідала, ­Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, 23 листопада видала низку постанов, якими заборонила облгазам, у тому числі й ПАТ “Київоблгаз”, приводити об’єми використаного побутовими споживачами природного газу до стандартних умов, а також зобов’язала їх перерахувати об’єми споживання за жовтень, виключивши з них додаткові куби. Але, як бачимо, оператор газорозподільних мереж цю постанову проігнорував.

А ми, споживачі, маємо повне право проігнорувати додатково виставлені нам до оплати суми. Власне, саме до цього закликає нас і НАК “Нафтогаз України”. Там наголошують, що “Нафтогаз” жодним чином не причетний до рішень облгазів, засуджує такі їхні дії і рекомендує нам сплачувати лише використане за лічильником, а якщо в платіжці є незрозумілі нарахування – писати скаргу до газзбуту з вимогою перерахувати обсяги газу.

Обурені позицією облгазів і в НКРЕКП. Голова Нацкомісії Оксана Кривенко 4 січня на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила, що на численні звернення громадян через донарахування їм обсягів природного газу, які враховують приведення до стандарт­них умов, звернулася із запитом до Державної регуляторної служби щодо надання погодження на здійснення позапланових перевірок двадцяти операторів газорозподільних мереж. Позапланові перевірки дотримання ліцензійних умов проводяться, зокрема, у разі обґрунтованого звернення фізичної або юридичної особи про те, що внаслідок порушення вимог ліцензійних умов такій особі було завдано матеріальної шкоди або порушено її законні права та інтереси. А ті двадцять операторів порушили ліцензійні умови ще й тим, що не виконали постанов Національної комісії.

Порушників може очікувати максимальний штраф 850 тисяч гривень. Серед тих, кого позапланово перевірятимуть, – і “Київоблгаз”, який виставляє рахунки нам, фастівчанам і мешканцям Фастівського району.

НКРЕКП, пише його очільниця, ­розраховує на справедливе рішення. А ми – на справедливі платіжки. Якщо ж облгаз вважає наші прилади обліку неправильними – нехай встановить нам правильні. Тільки за свої гроші. Бо ті лічильники, які стоять у наших до­мівках зараз, ми купували самі, і ­ніяких претензій у газопостачальників до них тоді не було.

Людмила Урлапова