Актульні новини Фастова і Фастівського району

Поганої погоди не буває!

Попрощавшись із роком, який минув, згадуємо, яким він був, чим позначився, чим здивував. Словом, підбиваємо його підсумки. А ми, метеорологи, підсумовуємо рік, який залишився у минулому, не тільки оцінюючи те, що приніс він кожному із нас особисто, а ще й з точки зору його погодних умов.

2018 рік, як і попередній, видався за середньою річною температурою повітря майже на 2 градуси теплішим від норми. І в ньому було зафіксовано аж 43 температурні рекорди!

Середні місячні температури повітря практично весь рік перевищу­вали норму: від 0,5 до 4,9 градуса. Винятками стали тільки березень і листопад, коли було холодніше, ніж зазвичай. У квітні, травні та жовтні відзначено найвищі середні місячні температури в ці місяці за період спостережень з 1951 року. Найнижча температура повітря спостерігалася 26 лютого, коли стовпчик термометра опускався до 21 градусу морозу. Найтеплішим же – з ­температурою повітря 32,7 градуса тепла – був день на Маковія, 14 серпня.

На опади 2018-ий поскупився, недобравши їх 10 відсотків: при нормі 640 міліметрів ми мали 577. Протягом року опади розподілялися нерівномірно. Найбільше – 217 і 144 процентів від ­норми – випало у березні та грудні. 76 міліметрів опадів у березні – це найбільше за період спостережень з 1951 року. А квітень видався найсухішим з 1961 року: опадів у другому весняному місяці випало лише 10 міліметрів, а це лише п’ята частина норми.

Найбільша середня висота снігового покриву – 38 сантиметрів – спостерігалася у березні, ґрунт промерзав на глибину 34 сантиметри.

Якою б не була погода в новому році, нехай він приносить вам радість. Вмійте радіти ­кожному дню і будь-якій погоді!

Людмила ПАРХОМЕНКО, начальник Фастівської метеостанції