Актульні новини Фастова і Фастівського району

Районний бюджет-2019: для забезпечення всіх видатків не вистачає майже 11 мільйонів

Доходи цьогорічного бюджету Фастівського району визначено у сумі 301 мільйон 896,9 тисяч гривень. У такій же сумі заплановано і видатки.

Районний бюджет-2019 сформовано на основі показників минулого року, але вже з урахуванням того, що три населені пункти – села Червоне, Паляничинці й ­Кищинці – відходять до Ковалівської об’єднаної територіальної громади, відтак і податок з доходів фізичних осіб уже не надходитиме звідти до зведеного бюджету району.

Загалом від ПДФО планується отримати 51,4 мільйона гривень, що на 1,4 мільйона більше, ніж у 2018-му.

У загальній структурі доходів районного бюджету власні надходження (а їх передбачається отримати 51,8 мільйона гривень) складають 17 відсотків. Решта 83 – це міжбюджетні трансферти, тобто кошти, які передаються з бюджетів інших рівнів.

Із державного бюджету має надійти 14 мільйонів 651,8 тисячі базової дотації – грошей, що надаються місцевим бюджетам для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій. Для дотаційного ­Фастівського району такої базової дотації передбачено у держбюджеті на 1,1 мільйона більше, ніж було заплановано минулого року.

Освітньої субвенції має надійти 68,3 мільйона гривень. Це також більше, ніж у 2018-му – на 7 мільйонів, і, зазначають фінансисти і фахівці відділу освіти РДА, цих грошей вистачить на забезпечення заробітної плати педагогічним працівникам у повному обсязі.

Медична субвенція з державного бюджету для ­Фа­стівського району передбачена в сумі близько 20 мільйонів гривень, а також до нього передано медичну субвенцію з міського бюджету в сумі 33 мільйона 680,8 тисячі гривень. Це на 3,5 мільйона більше, ніж у 2018-му. Відтепер медична субвенція спрямовуватиметься тільки на Центральну районну лікарню, яка надає медичні послуги на вторинному рівні. Заклад “первинки” – Центр первинної медико-санітарної допомоги – фінансуватиметься Національною службою здоров’я. З районного бюджету можуть покриватися тільки ­видатки цього закладу на енергоносії.

Для забезпечення виплати заробітної плати технічному персоналу шкіл і енергоносіїв медичних закладів – Центральної районної лікарні і Центру первинної медико-санітарної допомоги та шкіл району виділяється ­додаткова дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок від­повідної додаткової дотації з державного бюджету, яка надходить через обласний бюджет. Обласний департамент фінансів обрахував її для Фастівського району на 2019 рік у сумі 12,5 мільйона гривень. А це, повідомила начальник управління фінансів районної державної ­адміністрації Оксана Білан, аж на 10 мільйонів менше, ніж торік. Внаслідок зменшення суми дотації виникає ­незабезпеченість за захищеними статтями – на зар­плату іншому персоналу шкіл та на сплату за енергоносії для шкіл і медичних закладів району.

Зменшено і суму субвенції із державного бюджету на соціальний захист – на 26 мільйонів гривень порівняно з минулим роком. Її для району виділено в сумі 91,1 мільйона гривень.

2 мільйони 210 тисяч гривень, що на 300 тисяч більше, ніж у 2018-му, має надійти до районного бюджету для медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Передбачається також надходження субвенції на ­надання державної підтримки особам з особливими ­освітніми потребами (145,6 тисячі гривень), за рахунок коштів освітньої субвенції буде виділено додатково 1,2 мільйона на утримання інклюзивно-ресурсних центрів, а за рахунок медичної – майже 2 мільйони гривень на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет і 272 тисячі гривень – на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань.

Видатки районного бюджету на 2019 рік заплановано у такій же сумі, що й доходи – 301 мільйон 896,9 тисячі гривень. Кошти спрямовуватимуться на утримання освітніх і медичних закладів, стаціонарних відділень геріатричного профілю у Малополовецькому й Дідівщині, районного територіального центру, відділень соціально-медичних послуг і соціально-побутової адаптації, центру соціальних служб для молоді, соціальний захист і соціальне забезпечення, фінансування мистецьких і спортивних заходів та утримання закладів культури, спорту, а також районної ради. У районному бюджеті ­також  закладено 500 тисяч гривень резервного фонду. Ці кошти призначені для упередження і ліквідації непередбачуваних надзвичайних ситуацій.

А для того, щоб упередити цілком передбачувані фінансові труднощі (адже, як наголосила начальник ­управління фінансів Оксана Білан, незабезпеченість ­видатків складає майже 11 мільйонів гривень), районна влада надішле відповідні листи до обласного керівництва і вже веде роботу над тим, аби до районного бюджету було передано міжбюджетні трансферти для утримання закладів, які залишаються працювати на ­території Червонянської, Кищинської і Паляничинської сільських рад.

Людмила УРЛАПОВА