Актульні новини Фастова і Фастівського району

Різдвяне натхнення

На Новий рік всі загадують бажання. А у викладачів та учнів Фастівської школи народної майстерності окрім власних є ще й спільне бажання – нове приміщення. Та чекаючи на те, коли на поновлення будівництва школи знайдуться кошти, вони не сиділи склавши руки. Вони, люди творчі, готувалися до традиційної виставки “Різдвяна-2019”, щоб вкотре потішити фастівчан і гостей міста своїми мистецькими витворами і подарувати їм святковий настрій. Стареньке, але дуже затишне приміщення школи дітки прикрасили малюнками, витинанками, виробами із паперу, бісеру та глини, створивши атмосферу казковості. Майже всі роботи – про зиму, як, власне, й вірші, що їх залюбки розповідали маленькі вихованці школи майстерності на чудовому святі з ­нагоди відкриття виставки. Діти за відмінне декламування віршиків і ­виконання пісень отримували солодкі подарунки, які для них напередодні зали­шив Святий Миколай. Найактивнішою ­ви­явилася ­шестирічна Злата Підвальна, яка вже два роки вчиться у школі народної майстерності народним премудро­стям. Вона розповіла, що любить не лише малювати, а й робити з бі­серу прикраси і навіть вишивати. Роботи Злати та інших юних фа­стівських талантів презентував присутнім на святі директор школи народної майстерності Анатолій Древецький, а потім разом із представником міського ­управління освіти вручив ­подарунки і грамоти учням за підсумками першого етапу ­конкурсу “Об’єднаймося ж, брати мої”.

Як розповів “Перемозі” Анатолій Древецький, цього року до заходів, приурочених сторіччю соборності Укра­їни, які проходили у місті, долучилася і мистецька школа. “Саме тому кожна виставка – це ще й можливість згадати Героїв України, – зазначив він. – Школа народної майстерності пропагує мистецько-патріотичне виховання молоді, і хоч різдвяна виставка по суті є святковою, сьогодні ми згадали хвилиною мовчання тих, хто загинув на сході нашої країни, і пам’ятаємо про те, що війна триває”.

Більше ста робіт, представлених на виставці “Різдвяна-2019”, а ­також ті, які діють у школі постійно, вже увійшли в історію цього закладу і стали його безцінним надбанням. А пересвідчитися у талановитості маленьких фастівчан можуть всі охочі, завітавши до школи ­народної майстерності протягом цих зимових свят.

Олена ОЛІЙНИК