Актульні новини Фастова і Фастівського району

Розпочалася передвиборча агітація. Де нас агітуватимуть у Фастові?

31 грудня стартувала передвиборча кампанія виборів Президента України. Президентські вибори 2019 року стануть сьомими виборами глави держави. Попереднього разу українці ­обирали Президента позачергово, а нинішні ­вибори – планові, і проводитимуться, як і належить за законом, в останню неділю п’ятого року повноважень глави держави – 31 березня­ 2019 року.

Претенденти на найвищий державний пост мають подати документи до Центральної виборчої комісії до 3 лютого включно, а також внести грошову заставу у 2,5 мільйона гривень. За­кінчиться реєстрація 8 лютого, а до 13 лютого ЦВК повинна оголосити весь список кандидатів.

Передвиборча кампанія триватиме 90 днів. Агітація має закінчитися за день до виборів. А до 30 березня нас активно агітуватимуть – і за, і проти, аби спонукати голосувати чи, навпаки, не голосувати за того чи іншого кандидата. Читаймо, слухаймо, дивімося – щоб скласти власну думку і саме з такою, власною, думкою прийти на виборчі дільниці.

Немає жодного сумніву, що передвиборча ­агітація буде активною і повсюдною. Як і зав­жди, кандидати не обмежуватимуться одними лише засобами масової інформації та великою й малою наочністю, а й використовуватимуть агітаційні майданчики в містах і селах.

Як і щоразу перед початком виборчої кампанії, виконавчий комітет Фастівської міської ради визначив місця, де можна розгортати агітаційні намети й розміщувати стенди й дошки з офіційними передвиборчими агітматеріалами.

У центральній частині Фастова такими місцями є майданчики біля Палацу культури і між ­будинками №43 та №45 на вул. Соборна, біля поліклініки на вул. Льва Толстого і автобусної зупинки “Центральна районна лікарня”, на перехресті вулиць Капітана Строкова, Суворова та Івана Ступака (біля приміщення управління агропромислового розвитку Фастівської РДА), на перехресті вулиць Незалежності та Семена Палія, а також біля магазину “Зустріч”, що на вул. Олександра Цьопича, 47.

Чітко визначено місця для передвиборчої агітації і в мікрорайонах міста. На Снігурівці такими є майданчики біля магазину “Господар” (вул. Тітова, 1) і біля автобусної зупинки “ЗОШ №11” (вул. Тітова, 95); на Казнівці – біля зупинки “ЗОШ №7” (вул. Мічуріна, 1) і поруч із магазином “Кооператор” (вул. Мічуріна, 33); на Кадлубиці – біля магазину “Продтовари” (вул. Житомирська №26-28), на перехресті вулиць Житомирська та Бишів­ська, біля магазину “Маяк”, а також біля скверу ім. Дмитра Григоренка на вул. Житомирська.

Два місця для розташування агітаційних наметів є на Заріччі. Це майданчики біля магазину “Олеся”, що на перехресті вулиць Свято-Покровська та Княгині Ольги, і на перехресті вулиць Стапана Васильченка та Княгині Ольги. У най­більшому фастівському мікрорайоні – Завокзаллі – таких майданчиків п’ять: біля зупинки “ЗОШ №10” на вул. Якубовського, 1, на пере­хрестях вулиць Якубовського і Галафеєва та ­Галафеєва і Залізничної, біля будинку № 22 на вул. Великоснітинська і біля магазину “Універсам”, що на вул. Дружби, 8.

У решті мікрорайонів визначено по одній адресі: на Потіївці – на вул. Зелена, №№1-5; на Журавлівці – біля магазину “Журавлик”, що на перехресті вулиць Європейська та Папаніна; у мікрорайоні Фастів-ІІ – на перехресті вулиць Трудова та Андрія Шептицького, в Миронівському парку – на вулиці Ломоносова, №№38-40, біля зупинки “Миронівський парк”.

Власник кожного встановленого там інформаційного намету має не тільки право вести агіта­ційну діяльність – звісно ж, в рамках закону, а ще й обов’язок підтримувати відведене місце в належному санітарному стані – в рамках дотримання Правил благоустрою Фастова. Для цього, йдеться у рішенні виконкому, біля намету треба встановити урну і прибирати територію в ­радіусі 2 метри навколо. А самі інформаційні ­намети мають бути встановлені таким чином, щоб вони не перешкоджали руху пішоходів і проїзду транспорту, не заважали встанов­ленню інших наметів, а також щоб не пошкоджувалася тротуарна плитка чи асфальтне ­покриття. Це застереження, певно ж, зумовлене досвідом передвиборчої кампанії кілька­річної давнини, коли після одного з агітаційних масових заходів асфальт на площі Перемоги був у багатьох місцях “подзьобаний” – бо в нього вбивали кілочки для встановлення наметів.

Якщо ініціатор чи власник намету цих вимог не дотримається, його буде притягнуто до ­адміністративної відповідальності. Принаймні так визначено міськвикомівським рішенням.

Розміщувати офіційні агітаційні матеріали можна також на дошках оголошень між житловим будинком на вул. Соборна, 20 та Палацом культури, біля магазину “Фора” (вул. Соборна, 26) і біля зупинки “Друкарня” (вул. Соборна, 40). Виготовити стенди й дошки оголошень дору­чено КП “Фастівський комбінат комунальних підприємств”, а встановити – КП “Фастів-благоустрій”.

Місцем проведення масових заходів, що ­проводяться суб’єктами виборчого процесу, міськвиконком визначив залу засідань адмінбудинку рад, а місцем проведення масових громадських заходів політичного й культурно-­просвітницького характеру – парк культури і відпочинку ім. Ю. Гагаріна.

Контроль за виконанням рішення “Про визначення місць проведення масових заходів, відведення місць та обладнання стендів, дощок ­оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації з підготовки та проведення чергових виборів Президента Укра­їни 31 березня 2019 року” покладено на секретаря Фастівської міської ради Сергія Ясінського.

Вл. інф.