Актульні новини Фастова і Фастівського району

Щоб розвиватися, потрібно мати наставника!

Для досягнення успіху необхідно в першу чергу поставити ціль і впевнено крокувати до неї. А якщо поряд буде твій наставник – тобі обов’язково все ­вдасться! Вдома – батьки, в садочку – вихователь, у школі – вчитель, у духовенстві – духовний наставник. Аналогічно і в спорті є така людина, яка надихає і залюбки передає свої вміння та знання іншим.

Нещодавно у Києві, в одній із зал спортивної ­мережі “Сильна нація”, відбувся благодійний семінар з бразильського джиу-джитсу та греплінгу. Це своєрідний подарунок для тих, хто займається боротьбою. Вже п’ятий рік поспіль Павло Столяр – перший власник чорного пояса в Україні з бразиль­ського джиу-джитсу – приїздить із Австрії, де наразі мешкає, щоб зустрітися з українськими спортсменами. Я впевнена, що кожен із присутніх на семінарі, а таких було вісімдесят осіб, з нетерпінням очікував на цей майстер-клас від людини, яка за короткий час досягла найвищих результатів у спорті, зокрема у бойовому мистецтві.

Павло Столяр виріс у Миколаєві, а у 2000-му році поїхав до Австрії на ­навчання. Там і почав він займатися різними видами бойових мистецтв. Через дев’ять років тренувань, участі і ­перемог у різноманітних змаганнях, Павло отримав травму руки, але спорт не залишив. Хлопець почав займатися в розділі греплінг (ноу-гі) і, не маючи ­фіолетового пояса, виступав саме у цій категорії. Вже через рік він офіційно ­отримав коричневий пояс, а ще через три – чорний! Це приголомшливі результати: ніби стрибнути з першого одразу на четвертий поверх, а згодом – на п’ятий! Павло і досі живе в Австрії, але час від часу навідується в Україну, де проводить благодійні семінари, а зібрані кошти віддає на розвиток спорту.

На одній хвилі з ним і Олександр Костенко, який має коричневий пояс з бразильського джиу-джитсу. Він підтримує проведення спортивних благодійних заходів і допомагає з організацією таких чудових подій. На семінар приїздять із різних куточків України, а цього року участь у ньому взяли і фастівчани – тренери зі “Спортивної нації” і “Козацького лицарського клубу”. Відвідавши ­семінар, ми не лише отримали нові ­знання з бойової техніки, а й почули цінні настанови, познайомились із цікавими людьми, з якими залюбки поспіл­кувалися і обмінялися досвідом.

Повернувшись додому, на тренуваннях ми втілюємо набуті знання – відточуємо техніку, пробуємо її застосовувати в боротьбі, передаємо навички і вміння нашим вихованцям і розвиваємо своє “Джиу”.

Аліна Мокієнко, тренер-викладач ГО “Козацький лицарський клуб”