Фастів уміє економити
Результатом плідної співпраці нашого міста з Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи є втілений у життя проект “Модернізація котелень шляхом встановлення обладнання на альтернативному виді палива”. Цим проектом модернізовано дві міські котельні, в яких введено в експлуатацію теплоенергетичне обладнання – твердопаливні водогрійні котли на дерев’яній щепі з автоматизацією подачі палива в топку.
У котельні №7, яка обслуговує будівлю школи №4, встановлено котел тепловою потужністю в 0,206 Гкал/год, а в котельні №20, що обігріває приміщення Фастів-ської міської лікарні, – два котли із загальною тепловою потужністю в 1,2 Гкал/год. В результаті реалізації заходів Програми з енергозбереження та енергоефективності міста на 2018-2020 роки приміщення цих закладів в опалювальний період забезпечено стабільною та якісною послугою теплопостачання. Окрім того, на 123,7 тисячі кубічних метрів скорочено обсяги споживання природного газу, а собівартість вироблення теплової енергії зменшилася на 5 відсотків. Відтак отримано чималу економію бюджетних коштів – понад 840 тисяч гривень.
Переведення роботи цих двох котелень на альтернативне паливо, зазначає начальник відділу з питань енергозбереження, енергоефективності та екології Тетяна Косович, позитивно позначилося і на екологічній ситуації в місті: викидів оксид азоту зменшилося на 0,101 тонни, вуглецю оксину – на 0,025 тонни.
Минулого року було здійснено технічне переоснащення системи теплопостачання ще однієї котельні – №16, яка обслуговує Фастівський навчально-виховний комплекс “ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 – Центр військово-патріотичного виховання “Гарт”. ТОВ “Біотерм-Фастів” встановило тут додаткові джерела теплопостачання – модульну котельню, яка також працює на дерев’яній щепі. Вона запрацювала в грудні, і вже за місяць зав-дяки заміщенню альтернативних джерел енергії відбулося зменшення обсягів споживання природного газу на майже 15,9 тисячі кубічних метрів.
Інф. міськради