Актульні новини Фастова і Фастівського району

Перш ніж виходити на лід, тричі подумайте!

І згадайте, чи всі правила поводження на зимових водоймах ви пам’ятаєте

Протягом попереднього тижня в Україні на водоймах загинули вісім осіб. Тому варто вкотре нагадати правила безпеки, дотримання яких убезпечить перебування­ на ставках, річках та озерах взимку. Бо лід не прощає легковажності!

Катайтеся на ковзанах лише у перевірених і обладнаних місцях, на міц­ному льоду, який не має розщілень.

У жодному разі не можна виходити на тонкий лід і перевіряти його міцність ­ударом ноги. Не можна також стрибати й бігати по льоду, збиратися на ньому ­великими групами в одному місці.

На початку морозної погоди небезпечною є середина водойми, а при дії плюсової температури – прибережні ділянки.

Забороняється виходити на недостатньо міцний лід. А якщо ви на таку кригу все ж вийшли і опинились у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки і намагайтеся утримуватися на поверхні. Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів випов­зти на міцний лід у той бік, звідки прийшли, і повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Надаючи допомогу людині, яка провалилася під лід, в жодному разі не підходьте до неї. Наближатися потрібно тільки лежачи, широко розкинувши руки й ноги, використовуючи дошки або інші предмети, що є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Якщо ж цих засобів порятунку поруч немає, а рятівників кілька, то два-три з них мають лягти на лід і ланцюжком просуватися до потерпілого, утримуючи один одного за ноги. Перший у цьому ланцюжку подає жертві ремінь або шарф.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, нагадуйте їм про те, як потрібно поводитися біля водойм, не дозволяйте їм без ­вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків. А також поясніть, що навіть граючи у сніжки, ­треба бути дуже обережними. Адже кинута в ­людину сніжка, особливо обмерзла кригою, може завдати значних травм або ненароком потра­пити у вікно й розбити його, а осколки – травмувати людей.

І насамкінець – нагадування для всіх: під час ­сильних морозів треба слідкувати, щоб не сталося відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження потрібно негайно зайти у тепле приміщення.

Будьте обережні!  Бережіть своє життя й здоров’я!

Олександр МУСІЄНКО, провідний інспектор Фастівського  районного сектору Головного управління ДСНС в Київській області