Актульні новини Фастова і Фастівського району

В раціоні обов’язково повинен бути гранат!

Виявляється, гранат є суперфудом, який здатний висту­пити в якості профілактичного засобу проти багатьох захворювань. Медики рекомендують літнім людям щодня їсти гранатові зерна або випивати 50 мл соку, бо це дуже корисно. Такі ж рекомендації лікарі дають дітям і дорослим, щоправда, для дітей доза гранатового соку становить 25-30 мл в день.

На які речовини багатий гранат? В одному гранаті міститься величезна кількість вітамінів – А, групи В, Е, Р, таких мінералів, як залізо, йод, кальцій, калій, кремній, магній, марганець, натрій, фосфор. В гранатах є амінокислоти, які можна знайти тільки в м’ясі, тож гранат стає мега-корисним для вегетаріанців і тих, хто не часто їсть м’ясо.

Чим корисний гранат літнім і молодим людям? Гранат збагачений антиоксидантами, які дбають про здоров’я і молодість клітин. Цей фрукт поліпшує склад крові і прискорює кровообіг, попереджає розвиток анемії, адже у гранатовому соку і зернах міститься багато заліза, необхідного для нормального рівня гемо­глобіну в крові.

Завдяки впливу речовин, що містяться в гранаті, знижується рівень поганого холестерину в судинах і не допускається утворення холестеринових бляшок, що для літніх людей дуже важливо, адже так можна попередити ­атеросклероз та інші старечі захворювання.

Гранат низькокалорійний, але в той же час поживний, ­по­ліпшує травлення, а це вже запорука стрімкого звільнення від зайвих кілограмів.

Гранат є природним антисептиком і антибактеріальним препаратом, тому віруси, що потрапили в кров людини, не мають шансів на виживання. Плюс до всього, гранатовий сік може допомогти збити температуру тіла без всяких ліків.

Цей фрукт заспокоїть вас і усуне безсоння. Лікарі радять налягати на гранатові зернята тим, хто постійно перебуває під впливом стресу і погано спить вночі.